6 sposobów na odparzenia u noworodków i niemowląt
Udostępnij Google News
Dziecko

6 sposobów na odparzenia u noworodków i niemowląt

Pielęgnacja delikatnej skóry noworodka i niemowlęcia nie jest łatwa. Koniecznością jest oczywiście codzienne korzystanie z oliwki po kąpieli (ja osobiście polecam najzwyklejszą bambino, mój synek używał tylko tej i skórę miał śliczną, zaś moje koleżanki używały innych znanych firm i czasem zdarzały się uczulenia i zaczerwienienia na skórze).

Mimo skrupulatnej pielęgnacji zdarza się, że na pupie maluszka występują silne odparzenia, które niekiedy nawet krwawią. Znanych jest kilka sposobów radzenia sobie z tym problemem, które to albo polecają lekarze albo mamy przekazują sobie informacje między sobą. Należą do nich :

  1. Zasypywanie odparzonej pupy mąką ziemniaczaną – pomaga zasuszyć i szybko wyleczyć odparzenia,
  2. Tormentiol – maść, którą można za niewielkie pieniądze zakupić w każdej aptece. Poleciła mi ją koleżanka, u mojego synka świetnie się sprawdzała i najcięższe odparzenia znikały po maksymalnie dwóch dniach,
  3. Maść pośladkowa – każda z nas dostała pojemniczek takiego kremu w szpitalu po narodzinach malucha, jeśli coś nam się uchowało warto przechowywać w lodówce i wypróbowywać przy cięższych odparzeniach. Leżąc w szpitalu słyszałam teorię, że powstaje ona z łożysk, jednak później dostałam od znajomej przepis, który może posłużyć do jej sporządzenia w aptece : wazelina, parafina, lanolina, woda destylowana (wszystko w równych proporcjach po 25%).
  4. Sudokrem – polecam do stosowania na pupę u maluchów, jest bardzo skuteczny, jednak moim zdaniem cena nieco za wysoka,
  5. Bambino krem ochronny – zaczęłam z niego korzystać gdy odstawiłam sudokrem, jest tańszy a równie skuteczny – serdecznie polecam.
  6. Talk – także bardzo skuteczny przy zaczerwienieniach pupy, osusza.

Sposobów na odparzenia pupy u dzieci jest wiele. Z pewnością każda z was przetestowała ich co najmniej kilka. Wymienione przeze mnie to te, z których sama korzystałam i byłam z nich zadowolona. Starałam się możliwie rzetelnie opisać wszystkie kosmetyki z tej dziedziny. Zapewne jednak macie również własne doświadczenia. Powodzenia w walce z uciążliwymi odparzeniami.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie