8 pomysłów na kostiumy na Halloween

8 pomysłów na kostiumy na Halloween

Halloween to jedno z najbardziej kolorowych i ciekawych świąt Stanów Zjednoczonych. Obchodzone jest również w Irlandii, Wielkiej Brytanii i w Kanadzie. Cieszy się ogromną popularnością, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. W Polsce również zyskuje coraz więcej zainteresowania. Z roku na rok organizuje się coraz więcej imprez poświęconych obchodzeniu Halloween.
Reklama

Jak się przebrać?

Strój Halloweenowy powinien odróżniać się od tego codziennego. Przebieramy się za bajkowe postaci, wymyślone osoby czy znane osobistości popkultury. W cenie i tradycji są również przebrania odnoszące się do różnego rodzaju stworów, w tym kościotrupów, czarownic czy diabłów. Od nas samych zależy, czy postawimy na klasykę czy na coś zupełnie nowego i odlotowego.

Pomysły na Halloweenowe stroje

1. Supermanka Bardzo łatwo dostępnym strojem są stroje odnoszące do bajek o superbohaterach. Supermenka zawsze będzie mile widziana na każdej imprezie. Strój jest łatwy do skompletowania. Makijaż nie jest wymagany, a jeśli będziemy chciały się upiększyć, to wystarczają zwykłe kosmetyki, bez kupowania farbek do ciała. Stylizacje na supermenkę mogą być niezwykle seksowne. 2. Kobieta Kot Następny ze strojów związany z nurtem superbohaterów i superbohaterek.
Reklama
Kobieta Kot występowała w filmach u boku z Batmanem. Jest to kolejny strój, który uwydatni kobiece wdzięki i nie wymaga dużych przygotowań. Ponownie zakupić można go na aukcjach internetowych lub wypożyczyć w prawie każdej wypożyczalni strojów karnawałowych. 3. Zombie Przebranie za kobietę Zombie z pewnością zrobi furorę wśród znajomych i zgromadzonych gości. Wymagana jest tutaj pewna wizja artystyczna i umiejętność dobrego operowania farbkami lub kredkami. Na twarzy namalować można przepiękną czaszkę ze zdobieniami, na kształt tatuażu. Ubranie może być poszarpane lub całkiem casual ale w odpowiednich tonacjach. Koszulkę zabrudzić można czerwoną farbą przypominającą krew. 4. Aniołek i Diabełek Przebranie dla dwóch przyjaciółek. Jedna z Was przebiera się za Anioła, a druga za Diabełka.
Reklama
Oba stroje są bardzo częste do wypożyczenia w wypożyczalniach strojów karnawałowych. Dobór makijażu zależy od granej roli – u Diabełka powinien być nieco mocniejszy. Do ust można użyć krwistoczerwonej szminki. 5. Zakonnica Jeden z bardziej ciekawych strojów karnawałowych. Wymaga jednak sporo odwagi. Przebranie za zakonnicę może przez niektórych nie zostać dobrze odebrane. Strój jednak jest mało wymagający, a naprawdę zaskakuje gości. Szczególnie polecany osobom, które w życiu codziennym uważane są za wcielenie kolejnego diabełka. Tym bardziej rozbawi on wtedy zebranych przyjaciół. 6. Panna Młoda po przejściach Jeśli mamy w domu starą suknię ślubną czy komunijną, która nie przyda się już na nic innego, możemy przebrać się za wstającą z grobu Pannę Młodą, niczym z wyobrażeń Tima Burtona. Aby nie pobrudzić kreacji, pofarbować można białe chusteczki, które należy tylko doczepić do sukni czy welonu.
Reklama
Makijaż powinien być nieco mocniejszy, przy kącikach ust namalować można strużki krwi. 7. Pani Pirat Obserwując kreacje Keiry Knightley w „Piratach z Karaibów” można wymyślić swój własny strój, wykorzystując ubrania zgromadzone w domu. Wystarczy jedynie znaleźć odpowiednie spodnie, ładny gorset i wysokie buty. Do tego łatwo sporządzić fikuśny kapelusz czy pirackie oko. 8. Wampir Przebranie za wampira, a właściwie wampirkę, może być szczególnie łatwe, jeśli użyjemy swoich codziennych ubrań, a całą pracę wykona za nas dobry makijaż. Stylizować się możemy na przedstawiane w filmach wampiry z True Blood, Zmierzchu czy bardziej barokowo i bogato – Wywiadu z Wampirem. Na pewno przyda się biały puder, ostra szminka i nieco fioletowego cienia do powiek.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama