Jakie fototapety pasują do kuchni?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jakie fototapety pasują do kuchni?

Wszystko, niezależnie od tego czy jest to element wyposażenia czy dekoracji musi być w kuchni przede wszystkim praktyczne. Tu nie ma miejsca na tanie bibeloty czy bezużyteczne sprzęty, nawet dekoracja ma czemuś służyć.

Kuchnia to bez wątpienia jedno z miejsc w domu, które wymaga inspiracji, chociażby tych kulinarnych. Dobrze jest, gdy czujemy się w niej dobrze a spędzanie czasu w tym miejscu nie sprawia nam problemu.

Odpowiedni wygląd kuchni

Najlepiej kiedy sama kuchnia jest jasna, dobrze oświetlona i nie przygnębiająca. To nieprawda, że zmiana wystroju kuchni jest kosztowna, tak naprawdę wystarczy dobry pomysł, nieco kreatywności a zyskamy całkiem nowe oblicze miejsca naszych kulinarnych popisów.

Dobrym i tanim sposobem, by nadać nowy, oryginalny wymiar kuchni są fototapety. Te z pozoru nadają się także do tego wnętrza, ale muszą być odpowiedniej jakości.

Charakterystyka fototapet

Fototapety przeznaczone do kuchni są zazwyczaj laminowane, odporne na wielokrotne zmywanie a nawet szorowanie; muszą być odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak wysokie temperatury bądź odpryski podczas gotowania czy smażenia. Te mogą być w postaci naklejki czy typowej tapety z motywem 3D.

Jeśli mamy obawy, co do zastosowania fototapety w kuchni a jednak chcemy nadać temu wnętrzu wyrazisty charakter, zastosujmy ten rodzaj dekoracji za szybą – wtedy możemy ją nakleić w dowolnym miejscu, nawet w pobliżu kuchenki. Często także fototapety są świetnym rozwiązaniem, by zmienić wygląd wysłużonych już szafek.

Ożywienie pomieszczenia

By ożywić pomieszczenie i stworzyć miejsce idealne do pobudzenia twórczej weny kulinarnej wybierajmy motywy lekkie, ciepłe, żywe i orzeźwiające. Idealne będą wzory owoców czy słonecznych kwiatów. Ważne, by kuchnia tryskała energią a dodatek w postaci intensywnych kolorów sprawiał radość. Dobrze sprawdzą się również motywy innych produktów spożywczych, ulubionych potraw, ziół czy na przykład ziaren aromatycznej kawy.

Warto dodać, że fototapety od kilku już sezonów są hitem designerów. To właśnie za ich pomocą w sposób ekonomiczny, kuchnia może stać się nieocenionym źródłem inspiracji i apetytu.

Natalia

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie