Jak udekorować dom produktami z recyklingu?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak udekorować dom produktami z recyklingu?

Recykling ma jeszcze jedną zaletę – dzięki niemu zaoszczędzimy nieco pieniędzy, za to w domu możemy cieszyć się naprawdę oryginalnymi dodatkami a nawet meblami.

Ekologia stała się modna, ale nie tylko dlatego powinniśmy dbać o środowisko naturalne – chodzi przede wszystkim o nasze zdrowie.
Jednym z aspektów rozsądnego życia w zgodzie z naturą jest recykling. To nic innego jak przetwarzanie produktów celem zminimalizowania wytwarzania nowych surowców a co za tym idzie zmniejszania ilości odpadów.

Produkty z recyklingu to nie tylko świetna ozdoba pomieszczenia, te są bowiem jak najbardziej użyteczne i funkcjonalne.

Przy pomocy starych miarek możemy zrobić doskonały blat stolika, z okna powstać może kawowy stolik a ze zużytych butelek wazon na cięte kwiaty. Ważne, by przedmioty, którymi otaczasz się w swoim domu miały duszę i były przydatne.
Tworząc świecę z resztek wosku zebranych z kilku niedopałków ktoś może posądzić Cię o skąpstwo i zbytnią oszczędność – ty jednak zyskujesz całkiem nową, magiczną (dzięki połączeniu różnych struktur wosku) dekorację.

Do tworzenia dekoracji wnętrz możesz użyć tak naprawdę każdego surowca trwałego: świetne będą puszki, kapsle, porysowane płyty CD, guziki, zawleczki od napojów puszkowych a nawet bębny pralek, scentrowane koło od roweru czy kartonowe pudła.

Ponieważ ideą tworzenia produktów z recyklingu jest podarowanie zużytym przedmiotom drugiego, często zupełnie innego życia, osoba, która podejmie się tego zadania musi wykazać się niezwykłą kreatywnością. Rzeczy powstałe z recyklingu, nawet dekoracje muszą być pożyteczne – to obowiązkowy warunek ich istnienia.

Natalia

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie