Jakie meble pasują do sypialni?

Jakie meble pasują do sypialni?

O ile salon jest reprezentatywną częścią naszego mieszkania i domu to już sypialnia zdecydowanie stanowi o prywatnej sferze naszego życia. Sypialnia jest całkowicie osobista, to dla nas ma być wygodna, przytulna i funkcjonalna – od nas samych zależy jej urządzenie i w tej kwestii możemy rzeczywiście wykazać się kreatywnością.
Istnieją jednak pewne sprawdzone kanony, które sprawiają, że przebywanie w sypialni staje się komfortowe a sen jest zdrowy, przynoszący relaks i odprężenie od codziennych obowiązków.

Najważniejsze łóżko

Centrum sypialni stanowi oczywiście łóżko i o ile mamy taką możliwość wybierajmy te typowo sypialniane, czyli nierozkładane. Tapczany, wersalki czy jakiekolwiek narożniki świetnie nadają się, ale raczej do salonu czy gabinetu. Łóżko w sypialni ma być wygodne i tutaj dużą rolę odgrywa materac – ten w zależności od naszej formy zdrowotnej powinien być jak najbardziej twardy. Samo łóżko może być dowolne – z ramą lub bez niej, niskie, wysokie, z dodatkową półką bądź wysokim zagłówkiem – w tej kwestii panuje zupełna dowolność chociaż według ekspertów dobrze jest wykorzystać strefę pod łóżkiem na dodatkowe szuflady czy kosze na sporadycznie używane przedmioty.

Szafki na nasze rzeczy

Obok łóżka obowiązkowo szafka – typowo nocna o wysokości odpowiednio dobranej do łóżka. Sama szafka nie powinna być duża, wystarczy taka, na której zmieści się nocna lampka, kubek z ulubioną herbatą czy książka. Oprócz standardowych mebli, w sypialni mogą znaleźć się przeróżne komody i szafki, ważne, by nie były zbyt wysokie, bo takie będą przytłaczać niewielkie wnętrze. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że tylko niewielka grupa szczęśliwców dysponuje osobna garderobą, tak więc w sypialni umieszczona zostaje najczęściej ogromna szafa, która pomieści nie tylko odzież, ale i ręczniki, pościel i inne przedmioty domowego wyposażenia. Najlepiej jeśli szafa znajduje się we wnęce bądź zajmuje całą ścianę pomieszczenia. 

Inne dodatki

W sypialni znajdziemy również przydatne dodatki: gazetnik, toaletka, stojak z wieszakami, ramki ze zdjęciami, ulubione gadżety - to wszystko jak najbardziej pasuje do jej wnętrza. Pamiętajmy, by sypialnia nie była przepełniona meblami – to ma być nasza przestrzeń a nie przechowalnia nieprzydatnych przedmiotów, które dosyć często ukrywa się, by nie straszyły w części reprezentacyjnej naszego lokum. Natalia
Udostępnij artykuł