5 sposobów na nudę

5 sposobów na nudę

Alfred Hitchcock mawiał, że film to życie, z którego wymazano plamy nudy. Niestety nasze życie filmem nie jest i plamy nudy posiada. Można jednak z nimi walczyć! Powinniśmy to robić nie tylko, żeby nudę przysłowiowo „zabić”, ale również po to by wciąż się rozwijać i stawać się coraz bardziej interesującymi ludźmi.

Deszczowe, jesienne wieczory nachodzą…

… a wraz z nimi nuda. A nudzą się nie tylko dzieci. Również dorośli odczuwają ten stan przeszkadzającego, bo nie błogiego, nicnierobienia. Szczególnie w okresach jesiennych i zimowych nuda nasila się, atakuje z całą siłą i łapie się nas, jak „tonący brzytwy”. A my często nie wiemy co z nią poradzić.

1. Większe porządki i mniejsze porządeczki

Są osoby, to nie żart, którym sprzątanie sprawia przyjemność, rozluźnia i daje odpocząć. Nie jest to dziwne, w świeżym, posprzątanym mieszkaniu czujemy się lepiej. Poza tym sprzątanie = aktywność fizyczna. Lepiej krąży krew, więcej oddychamy, a wietrząc wdychamy również świeże, orzeźwiające powietrze. Przed przystąpieniem do porządków warto zaopatrzyć się w pudełeczka i puzderka do układania różnych drobiazgów. W IKEI kupimy cały zestaw takich pudełek za ok. 12 zł. Warto odwiedzić również znane i popularne sklepy „wszystko za 4 zł” i kupić parę ładnych, drewnianych szkatułek. Sposób na nudę? Otwieramy najbardziej tajemnicze szuflady i półki w domu, a potem oglądamy, segregujemy, bawimy się tym, co znajdziemy!

2. Wspominanie starych, dobrych czasów

Zapalmy odprężającą zapachową świeczkę, wykąpmy się, zaścielmy łóżko. Można zaparzyć kawę lub przygotować aromatyczną zieloną herbatę – co, kto lubi. Do tego kostka ulubionej czekolady i na wszelki wypadek – chusteczki. Na nudę otwieramy stare albumy ze zdjęciami, porządkujemy je i odkurzamy, zdjęcia przekładamy w nowej kolejności, dla odmiany wymieniamy te w ramkach. Można również poprzeglądać zdjęcia na komputerze: z wakacji, domowych imprez czy wycieczek.

3. Portale społecznościowe dla hobbystów

Lubisz oglądać filmy lub czytać książki? Na nudę warto polecić portale zrzeszające osoby o tych samych poglądach i zainteresowaniach. Na popularnym portalu Filmweb.pl zakładamy swoje własne konto. Murowane kilka godzin z życia wzięte, a nuda zabita – dodawanie filmów, które obejrzeliśmy, lub które chcemy obejrzeć, ich cena, skomentowanie, ogółem tworzenie całego swojego profilu – zajmuje trochę czasu. A przy tym jest przyjemne, jeśli ktoś filmy rzeczywiście uwielbia. Dla molów książkowych istnieje podobny portal – LubimyCzytac.pl. Tworzymy online swoją domową, własną biblioteczkę. Dodajemy własne półki na książki, nazywamy je, a następnie wklejamy tam przeczytane książki. Na półkę „Chcę przeczytać” dodajemy odnajdywane w serwisie nowe lub stare tytuły z interesujących nas kategorii. Ponownie – zajęcie na parę dobrych godzin, jeśli ktoś jest fanatykiem słowa pisanego.

4. Dla fanów nowoczesnych technologii – Google Play

Google Play to aplikacja na smartfony i tablety, która umożliwia ściąganie i instalowanie nowych gier, aplikacji i dodatków do tych urządzeń. Dodawanie widżetów czy personalizacja swojego telefonu może przynieść dużo radości i zajmie nam trochę czasu wypełniając nudne wieczory czy popołudnia. W sklepiku znajdziemy darmowe narzędzia, zabawne aplikacje na nudę, gry poważniejsze i gierki na paręnaście minut, quizy, łamigłówki czy aplikacje edukacyjne.

5. Sposób dla aktywnych i szukających wrażeń

Terry Pratchett napisał, że „aby nuda była przyjemna, musi istnieć coś, z czym można ją porównać”. Osoby aktywne, których dopada „nuda domowa”, mogą wybrać się krótką wycieczkę w miejsca nieznane w mieście np. używając platformy OpenCaching.pl, gdzie każdy z nas może zamienić się w małego Indiana Jonesa i zdobywać ukryte przez innych użytkowników portalu „skarby” tzw. „skrzynki”. Ponadto fani adrenaliny mogą wyszukać w pobliżu miejsca swojego zamieszkania tzw. „urbexy”, miejsca opuszczone: domy, fabryki, forty czy kanały. Tylko dla odważnych!
Udostępnij artykuł