10 prezentów jakich nie kupować na gwiazdkę

10 prezentów jakich nie kupować na gwiazdkę

Zakupy prezentów są trudne w szczególności jeśli przychodzi nam wybrać coś dla kogoś z dalszej rodziny. Najczęściej wybieramy rzeczy banalne, niekoniecznie przydatne. Jest jednak grupa rzeczy, których lepiej nie kupować, gdyż będą nie na miejscu lub trudno z ich pomocą osiągnąć zamierzony efekt czyli zadowolenie i uśmiech na twarzy osoby obdarowanej.
Reklama

Czego nie kupować jako upominek pod choinkę?

1. Pieniądze – wiele osób uznaje taki prezent jako pójście na łatwiznę. W świątecznym obdarowywaniu chodzi o myślenie o drugiej osobie i poświecenie dla niej czasu. 2. Ubrania używane – prezent wyrażający brak taktu oraz wysoki stopień ignorancji. Używane ubrania a szczególnie bielizna nie powinny się w żadnym razie znaleźć w świątecznych paczkach. 3. Prezenty z krótką datą przydatności – taki podarunek może kogoś niepotrzebnie urazić. Po co komu upominek, z którego nie będzie mógł korzystać bo wkrótce będzie nadawał się do kosza? 4. Podarunki mające „poprawić” wygląd – warto unikać w szczególności w stosunku do dalszych członków rodziny prezentów, które mogą sugerować wszelkie niedoskonałości w ich wyglądzie. Jeśli np. kupimy krem przeciwzmarszczkowy czy bieliznę wyszczuplającą możemy daną osobę urazić.
Reklama
5. Nasze zdjęcie w ramce – może kojarzyć się z egoizmem i narcyzmem. Dając na prezent coś takiego narażamy samych siebie na śmieszność. 6. Bibeloty – najlepiej wybierać użyteczne prezenty. Jeśli coś na co się decydujemy będzie jedynie zbierać kurz to szkoda pieniędzy na taki przedmiot. 7. Bardzo tanie/ bardzo drogie – drogie prezenty wprawiają odbierające je osoby w zakłopotanie, w sytuacji jeśli one zdecydowały się na coś tańszego i czują się zobowiązane. Jeśli natomiast kupimy coś bardzo taniego i tandetnego narazimy na śmieszność samych siebie i zostaniemy uznani za skąpych. Cena powinna więc zostać odpowiednio wypośrodkowana. 8. Prezent identyczny jak zeszłoroczny – jeśli kupujemy taki sam prezent co roku jesteśmy odbierani jako leniwi i widać że nie angażujemy się w jego wybór.
Reklama
Pokazujemy również nasz brak wyobraźni. 9. Prezenty przyszłościowe – prezenty, które przydadzą się np. za kilka lat są bezsensowne w szczególności jeśli ofiarujemy je dzieciom. Jeśli jeszcze nie potrafi ono czytać to nie przyda mu się książka o stopniu trudności dla dzieci w podstawówce lub za duże ubrania, które ubierze za 3 lata. Najlepiej brać pod uwagę jedynie obecny czas. 10. Prezent „przechodni” – jeśli sami dostaliśmy kiedyś nietrafiony prezent i przy okazji świąt przekazujemy go dalej jest to zachowanie dość aroganckie. Prezent powinien być spersonalizowany więc przy okazji świąt unikajmy pozbywania się niepotrzebnych gratów z domu. Marta
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama