8 pomysłów na kostium karnawałowy dla dziecka w podstawówce

8 pomysłów na kostium karnawałowy dla dziecka w podstawówce

Dzieci w podstawówce są już bardziej wymagające od przedszkolaków. Nie wystarczy strój stworzony dla zabawy, w ciepłej, miłej rodzinnej atmosferze. W podstawówce dziecko musi mieć coś, co będzie wyróżniać je wśród innych, ale przede wszystkim w czym samo będzie czuło się dobrze i pewne siebie. Warto w tym przypadku zainwestować w strój gotowy albo wypożyczyć taki w wypożyczalni strojów karnawałowych.
Reklama
Samemu oczywiście także warto taki strój wykonać, jeśli ktoś posiada pewne plastyczne i manualne zdolności, z pewnością będzie miał wtedy większą wartość sentymentalną w późniejszym okresie.

1. Kostium ludzika z LEGO

Pomysł bardziej dla chłopców, niż dla dziewczynek. Cały projekt opiera się właściwie na stworzeniu czapki-maski, w kształcie tych, które posiadają ludzki LEGO. Całość wygląda naprawdę fajnie. Dziewczynki szczególnie dobrze będą wyglądać w kostiumach przedstawiających same klocki, bez zakrywania twarzy. Włosy można wtedy upiąć ogromną, pasującą kolorystycznie kokardą.

2. Kostium nietoperza lub Batmana

Do kupienia lub wykonania peleryna, koszulka, proste czarne getry oraz maska. Właściwie kostium taki można stworzyć samemu w domu, jeśli tylko mamy do tego zapał.
Reklama
Rozwiązanie szczególnie dla chłopców.

3. Kostium Spidermana

Również rozwiązanie dla chłopców. Kostium szyty jest w całości, osobno nakłada się tylko maskę. Fajny pomysł ale mocno popularny. Jeśli jednak nasza pociecha uwielbia człowieka-pająka może to być strzał w dziesiątkę.

4. Kostium małego astronauty

Można go wykonać samemu ale naprawdę ciekawe stroje można kupić już za paręnaście złotych w Internecie. Wykonując kostium samemu, można zrobić butle gazowe z tlenem z plastikowych butelek po wodzie mineralnej. Wystarczy je pomalować srebrnym sprayem.

5. Kostium kosmity

Zielona farba, zielone ubrania i kupiona maska. Do tego butle wykonane, jak w kostiumie opisanym powyżej. Całość zaskakująca i niespotykana.
Reklama
Na pewno będzie przyjemnie być tym jedynym na zabawie, kto miał tak oryginalny pomysł.

6. Gdzie jest Wally?

Serial, bajka i komiksy najpopularniejsze były w latach dziewięćdziesiątych, ale jeszcze dzisiaj dzieciaki dobrze je znają. Przebranie się z Wally’ego nie jest trudne. Nie trzeba właściwie kupować żadnego stroju, można go wykonać z tego, co posiada się w domu. Wystarczy koszulka z długim rękawkiem w czerwono-białe pasy. Czerwono-biała czapka z pomponem. Duże, czarne okulary w mocnych oprawkach oraz niebieskie, zwykłe jeansy.

7. Mario i Luigi

Również kostium, który wykonać można samemu i to właściwie na ostatnią chwilę. Szczególnie polecany dla przyjaciół, czy braci. Jeśli dodatkowo mamy jeszcze zaprzyjaźnioną koleżankę, albo córkę – cała trójka może odgrywać postaci z tej jednej gry.
Reklama
Dziewczynka będzie poszukiwaną księżniczką. Młodszy chłopiec przebiera się za Mario, zakładając czerwoną czapkę z daszkiem z doszytym białym „M” oraz jeansowe ogrodniczki i czerwoną koszulkę. Starszy za Luigi’ego ze strojem identycznym, ale w wersji zielonej. Wystarczy tylko dodać do tego zrobione samemu, pokaźne sarmackie wąsy i voilà!

8. Kostium pirata lub piratki

Można albo wykonać samemu albo kupić. Ma wiele dodatkowych elementów i gadżetów, które dziecko może wymieniać. Hak, szable, sztabki złota, kuferek z „łupami” czyli cukierkami dla reszty dzieciaków, piracka maska, kosztowności w postaci bransoletek i łańcuszków oraz, co tylko chętny przygód pirat może sobie zamarzyć.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama