6 sposobów na spędzenie walentynek dla samotnych
Udostępnij Google News
Psychologia

6 sposobów na spędzenie walentynek dla samotnych

Walentynki są tym niechlubnym dniem w roku, w którym bycie singlem przestaje być tak zadowalające. Wszyscy mają pary, kochają się, wychodzą gdzieś i wspólnie świętują. Co ma zrobić wtedy osoba samotna, pozbawiona jeszcze drugiej połówki? Pomysłów jest wiele! Nie zamykaj się w domu z pudełkiem czekoladek. Sprawdź, jak spędzić walentynki w świetnym stylu.

1. Zaproś znajome na imprezę

Zróbcie sobie całkowicie babski wieczór, jak jeszcze za czasów liceum. Piżama party, szampan, oglądanie seriali, przeglądanie najnowszych plotek, dużo śmiechu, słodkości, wspólne gotowanie i świetnie spędzony czas w przyjacielskiej atmosferze. Zaproście tylko koleżanki bez pary, tej nocy nie ma gadania o związkach!

2. Odwiedź pobliskie schronisko dla zwierzaków

Czujesz się naprawdę samotnie i myślisz, że nikt na świecie nie czuje się w tej chwili, tak jak ty? Jesteś w dużym błędzie. Odwiedź najbliższe schronisko dla porzuconych piesków i kotów. Kup im dużo karmy, weź ze sobą stare ubrania i koce (niezwykle potrzebne w takich miejscach, jako legowiska), zaopatrz się w inne psie smakołyki i zrób im dzień szczęśliwości! Każdy kto chce poświęcić chociaż paręnaście minut ze swojego cennego czasu, a dodatkowo wspomóc schronisko będzie tam mile widziany. Nie obawiaj się tej wizyty. A kto wie, może poznasz tam przyjaciela na całe życie?

3. A jeśli nie przepadasz za futrzakami…

… albo masz jeszcze wiele wolnego czasu – wybierz się również do najbliższego domu dziecka. Dzieciom przynieść możesz nowe zabawki albo wcześniej zrób wśród swoich znajomych zbiórkę zabawek, gadżetów i słodyczy specjalnie dla dzieciaków. Daj radość innym, kiedy sama czujesz się przygnębiona. Gwarantujemy, że tego dnia będziesz z siebie strasznie zadowolona, nic nie da ci tyle satysfakcji, co pomoc innym. Daj uśmiech innym i sama się uśmiechaj!

4. Wolę poznać kogoś nowego!

Osoby, które chcą spędzić ten dzień aktywnie, a przy tym poznać nową miłość wybrać się mogą na tzw. „szybką randkę”. Z pewnością niejeden klub w twoim mieście organizuje takie spotkanie specjalnie dla singli, którzy szukają tego dnia kogoś bliskiego do przytulenia. Na szybkiej randce będziesz mogła się rozerwać, pośmiać wśród innych singli, oraz poznać masę nowych ludzi – w tym zapewne niejednego przystojniaka. Sprawdź oferty podobnych spotkań w pobliskich klubach i kawiarniach!

5. Weź udział w jakiejś akcji społecznej

W zeszłych latach we wrocławskich autobusach miejskich specjalnie na czas walentynek pojawiły się specjalnie oznakowane miejsca do siedzenia z napisem: „miejsce dla osoby jeszcze niezakochanej”. W ten sposób można było spotkać kogoś, kto jest nami zainteresowany i tak samo, jak my – nie ma z kim spędzić tego wyjątkowego dnia. Nigdy nie wiadomo, kto może przysiąść się do nas albo usiąść naprzeciwko. Wiele śmiechu gwarantowane! Warto spróbować.

6. Zrób dla siebie coś miłego

Idź na długo wyczekiwane zakupy, kup sobie jakiś prezent, zainwestuj w swoje hobby czy zainteresowania. Przejdź się do fryzjera czy kosmetyczki, a wieczorem przygotuj najlepszą, ciepłą, kolorową kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych i słonawej, koloryzującej wodę, soli morskiej. Przedtem wybierz się na długi spacer w jakieś odosobnione miejsce, gdzie będziesz mogła oddać się kontemplacji i swoim myślom. W ten sposób zmęczysz ciało, które po powrocie do domu nie będzie chciało już niczego innego, jak miłej kąpieli i ciepłej poduchy.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie