Co przydaje się w opiece nad niemowlakiem?

Co przydaje się w opiece nad niemowlakiem?

Opieka nad niemowlakiem pochłania nas w całości. Musimy mu poświęcić wiele czasu i uwagi. Dawniej było to dużo bardziej kłopotliwe. Obecnie mamy dostęp do różnych akcesoriów i sprzętów, które są niezwykle pomocne. Odpowiednie ich dobranie sprawi, że każdy dzień będzie znacznie spokojniejszy i będziemy miały czas zarówno dla siebie, dla naszej pociechy jak i na zajmowanie się domem.
Której z nas nie zdarzyło się szczególnie przy pierwszym dziecku zadzwonić do męża do pracy, że nie zdążyłyśmy zrobić obiadu i żeby kupił po drodze pizzę lub inne danie, żebyśmy mogli zjeść coś na ciepło? Taka sytuacja może się zdarzyć, jednak odpowiednie przygotowanie może nam ich jednak oszczędzić. Co więc warto przygotować jeszcze przed narodzinami malucha?

1. Leżaczek – bujaczek

Sprawdza się w mniejszym i większym mieszkaniu, możemy w nim przenieść dziecko z jednego pomieszczenia do drugiego, tak żeby zawsze mieć je w swoim zasięgu, aby nas widziało i było spokojniejsze. Maleństwa często w nich usypiają lub bawią się załączonymi wiszącymi zabawkami, które sprawiają wiele radości. Na rynku dostępne są obecnie takie, które możemy zmieniać zależnie od wieku dziecka i później służą jako krzesełka. Dodatkowo mają zamontowane mechanizmy wibracji, które usypiają oraz uspokajające pozytywki. Takie urządzenie powinno znaleźć się w każdym domu, gdzie jest małe dziecko.

2. Koce

Duża ilość koców i kocyków przydaje się przy maleństwie. Gdy często ulewa po jedzeniu a odkładasz je na swoje łóżko lub do łóżeczka możemy podłożyć go pod główkę dzięki czemu nie będzie konieczności częstej zmiany pościeli. Dodatkowo będą służyć do okrywania dziecka na kanapie, w wózku czy leżaczku. Kocyków nigdy za wiele.

3. Śliniaki

Świetne są te podszyte ceratkami z rękawami. Dziecko ulewa, a gdy wkłada rączki do buźki i ząbkuje wydobywa się z niej dużo śliny. Zaopatrzenie się w śliniaczki ułatwia nam życie i nie ma konieczności częstej zmiany garderoby.

4. Pieluchy tetrowe

Były znane już dawno temu. Dzieci lubią się do nich przytulać i łapać je w rączki. Przydają się do wycierania buźki, jak również do wyłożenia wanienki do kąpieli. Będziemy z nich korzystać w różnych sytuacjach. Ich zużycie będzie spore i często wiele trafi do prania więc warto zaopatrzyć się w większą ilość.

5. Smoczek

Uspokajanie dziecka jest nawagę złota. Ssanie wycisza, jednak nie będzie ono non stop głodne a posiadanie ulubionego smoka pozwoli się uspokoić i cieszyć poznawaniem świata.

6. Interaktywne zabawki

Znajdziemy już takie dla najmłodszych. Melodie, kolory i światełka pobudzają rozwój, pogłębiają ciekawość. Jednak również uspokajają i potrafią zainteresować dziecko nawet na nieco dłuższy czas.

7. Karuzela do łóżeczka

Wirujące zabawki razem z pozytywką są dla malucha niesłychanie zajmujące. Wiele dzieci dzięki delikatnym dźwiękom usypia. A my mamy możliwość wypełnienia obowiązków domowych.

8. Maty edukacyjne

To również ciekawy sposób na zabawę dla dziecka, które czuje się swobodnie. Leząc na podłodze nie spadnie i nie zrobi sobie krzywdy, a jednocześnie może się bawić i uczyć.

9. Przewijak

Ustawiony na odpowiedniej wysokości jest bardzo wygodny, nie boli nas kręgosłup i bezpiecznie oraz wygodnie dbamy o higienę naszego dziecka.

10. Stojak na wanienkę

Nie musimy schylać się do podłogi czy kanapy myjemy dziecko wygodnie na odpowiedniej wysokości. Kąpiel jest relaksująca i przyjemna dla nas i maluchów.

11. Podgrzewacz do mleka

Jeśli karmimy dziecko butelką w tym urządzeniu szybko sprawimy, że będzie miało odpowiednią temperaturę. Zaoszczędzimy nasz czas, jak również unikniemy długiego płaczu głodnego dziecka.

12. Gąbka do położenia dziecka przy kąpieli

Najczęściej mają kształt misia. Panuje przekonanie że to siedlisko bakterii. Jednak wszystkich nie unikniemy, a budują one odporność malucha. Są niezwykle wygodne, nie musimy trzymać dziecka na rękach w wannie, swobodnie leży, może się odprężyć a mycie nie jest dla nas kłopotliwe.

13. Przewijak w torbie do wózka

Daje nam możliwość wygodnego rozłożenia i zmienienia pieluchy w dowolnym miejscu.

14. Śpiworek do wózka

Ubieramy kombinezon i wkładamy do ciepłego śpiwora. Dzięki temu nie ma konieczności zawijania dziecka przy mrozach w niezliczoną ilość kocyków.

15. Baldachim

Jeśli dziecko jest malutkie i z rodzicami w pokoju pomaga zapewnić mu spokojny sen przy działającym telewizorze lub komputerze.

16. Cerata pod prześcieradło

Jednorazowe pieluszki są skuteczne jednak zdarzają się wypadki w postaci większej kupki. Cerata pozwala nie zniszczyć materaca, a jedynie prześcieradło trzeba będzie zmienić i wyprać.

17. Chusta/ nosidło

Gdy wychodzimy do sklepu obok bloku lub coś robimy w domu możemy nosić wygodnie dziecko. Będzie spokojniejsze, będzie przy nas cały czas. A nam będzie łatwiej wykonywać różne czynności bez akompaniamentu płaczu malucha.

18. Fotelik samochodowy montowany na koła od wózka

Zakupy czy wizyta u lekarza. Jedziemy samochodem i mamy znacznie mniej elementów do zabrania.

19. Blender z misą

Niezastąpiony w samodzielnym przygotowywaniu posiłków w pierwszym roku życia dziecka.

20. Krzesełko do karmienia

Karmienie dziecka które dopiero co nauczyło się siedzieć jest łatwiejsze. Dziecko nie ucieka, siedzi w miejscu i jest bardzo stabilne, nie musimy się bać, że się przewróci czy wypadnie, a dodatkowo znacznie mniej się brudzi i mamy mniej sprzątania. Marta
Udostępnij artykuł