Sposoby usuwania blizn potrądzikowych
Udostępnij Google News
Uroda

Sposoby usuwania blizn potrądzikowych

Trądzik to zwykle zmora wieku dojrzewania. Przypadłość ta dotyczy wielu osób, zakłóca funkcjonowanie w grupie, samoocenę. Jednak nawet gdy go wyleczymy często pozostają do nim brzydkie blizny i pogrubiona skóra. Jak pozbyć się tego problemu i znów czuć się dobrze z samym sobą. Istnieje kilka sposobów na poprawę wyglądu skóry. Warto udać się do dermatologa, kosmetyczki czy gabinetu medycyny estetycznej.

Wygląd jest dla nas bardzo ważny. Stanowi podstawę tego jak się czujemy. Ma również wpływ na osiąganie sukcesów. Jeśli posiadamy naszym zdaniem szpecące zmiany na skórze warto walczyć o ich usunięcie, aby zacząć żyć pełnią życia i korzystać z własnych możliwości.

  1. Dermabrazja – zabieg głębszy od mikrodermabrazji. Pozwala na regenerację skóry. Rekonwalescencja pochłania nawet kilka tygodni. Zabieg ten znajduje zastosowanie u osób o bardzo jasnej i ciemnej karnacji. Jeśli posiadamy pośredni koloryt skóry powinniśmy zdecydować się na inną terapię.
  2. Operacja laserowa – zabieg jest inwazyjny ale pozwala na usunięcie zmian. Rekonwalescencja trwa od kilku do kilkunastu tygodni. Zdarza się, że konieczne jest noszenie bandaży które chronią podrażnioną skórę.
  3. Peeling chemiczny – pomoże jeśli zmiany nie są mocno nasilone. Stosuje się tu kwasy o różnym stężeniu. Może pojawić się opuchlizna lub zaczerwienienie. Rekonwalescencja trwa czasem jeden lub kilka dni ale zdarza się również taka liczona w tygodniach.
  4. Wypełniacze – dermatolog może zdecydować się na takie ostrzykiwania. Stosuje się kolagen bądź tkankę tłuszczową z innej partii ciała. Efekt utrzymuje się około pół roku co jest minusem.
  5. U kosmetyczki – świetny efekt osiągniemy również stosując serie zabiegów wygładzających i nawilżających w gabinecie kosmetycznym. Warto wybrać się na konsultacje i regularnie dbać o skórę poprawiając jej wygląd.

Twarz stanowi naszą wizytówkę. Jest pierwszą rzeczą jaka jest widoczna w czasie prowadzonej rozmowy. Jeśli mamy problemy skórne tracimy pewność siebie i zajmujemy znacznie gorszą pozycję w kontaktach międzyludzkich. Trądzik stanowi chorobę, którą można i powinno się leczyć. Podobnie jest z bliznami jakie mogą po nim pozostać. Zadbajmy o wszystko od początku do samego końca i cieszmy się pięknym wyglądem naszej skóry.

Warto rozpocząć leczenie u dermatologa, w późniejszym okresie łączyć założenia medycyny oraz wizyty w gabinecie kosmetycznym. Ważne jest aby odbywało się to we właściwy sposób, spytajmy lekarza kiedy i jakie zabiegi zastosować. Taka pielęgnacja pomoże nam odzyskać i utrzymać piękną cerę. Dowiedzmy się również od specjalistów w jaki sposób dbać o skórę w domu. Pielęgnacja codziennie w zaciszu własnej łazienki będzie również stanowić ważny element powracania naszego lica do nieskazitelnego wyglądu.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie