Łysienie androgenowe
Canva.com

3 sposoby na zamaskowanie łysiny. Mogą z nich korzystać także panowie

Nasz wygląd fizyczny jest ważnym czynnikiem w utrzymaniu poczucia własnej wartości, poczucia pewności siebie i prowadzenia bardziej pozytywnego życia. W rzeczywistości dobre samopoczucie może ułatwić nawiązywanie kontaktów zarówno towarzyskich, jak i w pracy. A jedną z najbardziej widocznych cech fizycznych są włosy lub ich brak, więc odgrywają one ważną rolę w tym, jak się czujemy.
Reklama

Łysienie może mieć kilka możliwych przyczyn, ale niezależnie od nich nie zawsze udaje się odwrócić proces wypadania włosów i konieczne jest znalezienie rozwiązania, które pozwoli na przebranie i odzyskanie naszego wizerunku dzięki doskonałej fryzurze.

Włókna włosowe.

Praktyczną, prostą, naturalną, bezbolesną i ekonomiczną opcją zamaskowania łysienia jest zakup włókien włosowych, które przeplatają się z istniejącymi włosami i pokrywają całą skórę głowy. Mikrowłókna włosowe wykonane są z keratyny, tego samego białka co włosy, i są naładowane elektrostatycznie, dzięki czemu splatają się z istniejącymi włosami i w ten sposób osiągają pożądany rezultat w bardzo prosty sposób i bez konieczności uciekania się do bardziej skomplikowanych i kosztownych interwencji.

Reklama

Rozwiązanie to jest idealne dla osób, które mają małą gęstość włosów lub zaczynają je tracić, ukrywając skórę głowy tam, gdzie ich brakuje lub zapewniając objętość, jeśli problemem jest gęstość. Dodatkowo jest bardzo łatwy w aplikacji i można go wykonać bez pomocy. Umieszcza się je na tym obszarze skóry głowy, gdzie są potrzebne i rozczesuje tak, aby dzięki elektrostatyce odpowiednio się splatały. Istnieje aplikator w sprayu, który jeszcze bardziej ułatwia proces, więc nie ma wymówki, żeby nie spróbować.

Peruki lub przedłużenia włosów.

Inną alternatywą dla ukrycia łysiny jest zastosowanie peruk lub przedłużaczy. Jest to również praktyczne rozwiązanie, choć ma tę wadę, że wymaga wcześniejszej pracy, aby osiągnąć dobre efekty.

Reklama

W przypadku peruk istnieją bardzo profesjonalne, wykonane z naturalnych włosów. Jednak cena jest zazwyczaj dość wysoka. W przypadku przedłużania włosów musimy udać się do profesjonalisty, aby zlecić ich wykonanie. Dodatkowo ciężar samych przedłużeń może powodować zwiększenie wypadania włosów, dlatego należy rozważać to rozwiązanie z rozwagą. Innym problemem, który może pojawić się przy decydowaniu się na tę opcję, jest fakt, że przedłużenie wiąże się z koniecznością wykonania fryzury z dłuższych włosów, co nie zawsze pasuje do naszego stylu.

Dedykowana fryzura i stylizacja.

To rozwiązanie jest jednym z najstarszych i chyba tym, które daje najgorsze efekty. Polega ona na tym, że pozwalamy włosom wyrosnąć i układamy je w taki sposób, aby istniejące włosy ukryły miejsca, w których ich brakuje.

Reklama

Jest to praktyczne i dość ekonomiczne rozwiązanie, jednak dość wyraźnie widać brak włosów i nie jest skuteczne w wietrzne lub deszczowe dni. Choć jest to łatwe do wykonania i nie wymaga niczego więcej niż grzebienia, efekt jest na tyle nienaturalny, że nie pozwala osiągnąć pożądanego rezultatu, jakim jest prawidłowe ukrycie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama