Co jeść, żeby włosy przestały wypadać?
Udostępnij Google News
Uroda

Co jeść, żeby włosy przestały wypadać?

Niestety, ale czasem przychodzi taki moment, kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że łysiejemy... Dotyczy to przede wszystkim osób między dwudziestym, a czterdziestym rokiem życia. Nie każdy jednak wie, że w takim przypadku zbawienna może się okazać po prostu zmiana diety!

Śmieciowe jedzenie osłabia kondycję naszego organizmu, ma to wpływ nawet na nasze włosy! Zastanówmy się więc nad tym, co jeść, by odzyskać zdrowie i mocne włosy. Przede wszystkim musimy postawić na białko. Powinno się ono znaleźć w naszej codziennej diecie w dość dużych ilościach. Niedobór białka może prowadzić do wypadania i starzenia się włosa. Jakie produkty zawierają go najwięcej? Przede wszystkim nabiał, ryby, mięso czy chociażby rośliny strączkowe. Nasz organizm ponadto powinien być wzmacniany przez produkty bogate w antyoksydanty (papryka, szpinak, jagody, pomidory, śliwki...). Tych produktów nie może zabraknąć w menu osoby, która walczy z wypadaniem włosów! Za to unikajmy konserwantów, spulchniaczy, barwników i sztucznie hodowanego mięsa - przede wszystkim drobiu z niewiadomego pochodzenia.

Ponadto jedną z ważniejszych rzeczy, o której także należy pamiętać, jest uzupełnianie witamin. Przede wszystkim witaminy A - odpowiedzialnej za produkcję sebum, które utrzyma naszą skórę głowy w dobrej kondycji, witaminy B6, witaminy E oraz witaminy D. Wszystkie te witaminy mają wpływ na porost naszych włosów.

Oprócz witamin, pamiętajmy także o minerałach. Włosy uwielbiają składniki mineralne. Przede wszystkim pamiętajmy o trzech najważniejszych - jest to cynk, miedź i krzem. Największą ilość  cynku i miedzi znajdziemy we wszelkiego rodzaju orzechach i pestkach - na przykład słonecznika czy dyni. Natomiast w przypadku chęci uzupełnienia krzemu, sięgajmy po rzodkiewkę lub seler.

Jeśli zmienimy naszą dietę i wprowadzimy do niej składniki, które mają pozytywne działanie na nasze włosy, gwarantujemy, że efekty będą lepsze niż w przypadku stosowania wszelkich specjalistycznych kosmetyków, których jest tak wiele na naszym rynku. Poza tym próba walki z łysieniem za pomocą racjonalnego odżywiania okaże się być o wiele mniej kosztowna.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie