10 pewnych sposobów na chorobę lokomocyjną!
Choroba lokomocyjna nazywana jest w medycynie również kinetozą. Związana jest ona z ruchem środków transportu. W przypadku żeglugi morskiej występuje choroba morska, a w przypadku lotów samolotem – choroba powietrzna. Choroba morska powstaje poprzez zaburzenia narządu równowagi wywoływane przez kołysanie statku przez fale.
Reklama
Jak powstaje choroba lokomocyjna?
Nie jest to choroba związana stricte z psychiką, jak można by uważać. Wywołują ją przyczyny somatyczne. Człowiek, który doświadcza objawów choroby lokomocyjnej odbiera ze swojego otoczenia przeciwstawne bodźce, co powoduje, że organizm źle na nie reaguje. Jadąc, chory widzi zmieniające się otoczenie – sygnały wzrokowe wskazują więc na to, że znajduje się w ruchu. Jednak sam błędnik nie odbiera ruchu, ponieważ człowiek znajduje się w spoczynku względem swojego środka transportu. To powoduje, że mózg dostaje dwie przeciwstawne informacje: „jestem w ruchu” i „jestem w spoczynku” jednocześnie. Błędnik przy okazji odbiera jednak inne informacje również świadczące o znajdowaniu się w ruchu: działają na organizm siły hamowania, przyspieszania i tak dalej.Pewne i sprawdzone sposoby na chorobę lokomocyjną:
1. Najważniejszym i najczęściej wykorzystywanym środkiem aptecznym jest znany Aviomarin.Reklama
Reklama
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Czytaj więcej
Choroba lokomocyjna nie daje Ci spokoju?
Czy zdarza Ci się odczuwać mdłości, zawroty głowy lub nudności podczas podróży? Jeśli tak, możesz cierpieć na chorobę lokomocyjną, znanej również jako kinetoza. Ta dolegliwość jest spowodowana niezgodnością między informacjami o ruchu, które otrzymuje mózg, a tym, co odczuwają nasze zmysły. W rezultacie, nasze ciało może reagować negatywnie na podróżowanie różnymi środkami transportu.
To pomoże na chorobę lokomocyjną. Podróż obędzie się bez wymiotów
Choroba lokomocyjna, inaczej zwana kinetozą, dotyka wiele osób, niezależnie od wieku. Objawia się bólem głowy, zawrotami, nudnościami, a nawet wymiotami podczas podróży samochodem, pociągiem, samolotem czy statkiem. Jak złagodzić objawy?
Choroba lokomocyjna - jak sobie z nią radzić - 15 sposobów
Małe dzieci chętnie podróżują samochodami i najczęściej w nich zasypiają ponieważ szum przypomina im warunki jakie miały w brzuszku u mamy, tam czuły się bezpiecznie więc i tu wyciszają się i zasypiają. Niestety gdy dziecko nieco podrośnie bardzo często pojawiają się problemy z podróżowaniem czyli zmora rodziców – choroba lokomocyjna. Gdy chcemy wybrać się na wakacje, ze wszystkich sił chcielibyśmy ułatwić dziecku podróż i aby nam minęła bez większych stresów.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 ZaradnaKobieta.pl