Choroba lokomocyjna - jak sobie z nią radzić - 15 sposobów

Choroba lokomocyjna - jak sobie z nią radzić - 15 sposobów

Małe dzieci chętnie podróżują samochodami i najczęściej w nich zasypiają ponieważ szum przypomina im warunki jakie miały w brzuszku u mamy, tam czuły się bezpiecznie więc i tu wyciszają się i zasypiają. Niestety gdy dziecko nieco podrośnie bardzo często pojawiają się problemy z podróżowaniem czyli zmora rodziców – choroba lokomocyjna. Gdy chcemy wybrać się na wakacje, ze wszystkich sił chcielibyśmy ułatwić dziecku podróż i aby nam minęła bez większych stresów.
Reklama
1. Nie podawajmy dziecku leków na własną rękę. Możemy porozmawiać z farmaceutką w aptece, jednak przed podaniem jakichkolwiek specyfików najrozsądniej byłoby wybrać się ze szkrabem do pediatry, który z pewnością doradzi najlepsze rozwiązanie. 2. Leki, które pomagają uniknąć mdłości w czasie drogi podaj dziecku na pół godziny przed wyjazdem. 3. Jeśli dziecku w czasie drogi zrobi się niedobrze pomocne może być podanie odgazowanej coli bądź herbaty imbirowej. Warto więc zabrać ze sobą zapas na drogę, aby móc ulżyć dziecku w złym samopoczuciu. 4. Przed wyruszeniem w drogę przygotuj dla dziecka lekkostrawne śniadanie. Przed podróżą, która powoduje mdłości u malucha nie warto obciążać żołądka. Wybierz suchary lub bułeczkę z delikatną wędliną i jabłko, oraz herbatę. 5. W aptekach są również dostępne plastry i opaski, które uciskają nadgarstki – możesz wypróbować również taką pomoc w męczących dolegliwościach. 6.
Reklama
W czasie podróży koniecznie co jakiś czas róbcie postoje. Dziecko w tym czasie pooddycha świeżym powietrzem, być może da radę zjeść drugie śniadanie. 7. Jeśli dziecko nie jest zbyt małe możesz również kupić cukierki lub gumy do żucia o smaku miętowym. 8. Niektóre osoby borykające się z problemem choroby lokomocyjnej potwierdzają, że ulgę przynosi im naklejenie zwykłego plastra z opatrunkiem na pępek. 9. Zadbaj o to aby przed wyjazdem dziecko w pełni wypoczęło i dobrze się wyspało. Jeśli będzie zmęczone pojawi się rozdrażnienie, które przyspieszy wystąpienie nieprzyjemnych objawów. 10. Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną powinny podróżować przodem do kierunku jazdy. 11. Jeśli ktoś boryka się z chorobą lokomocyjną w czasie jazdy powinien obserwować horyzont.
Reklama
Najlepiej jeśli fotelik umieszczony zostanie na środku tylnej kanapy samochodu. Odradza się czytanie książek itp., nie powinno się patrzeć w dół. Jeśli natomiast podróżujemy samolotem lub autokarem najlepiej wybrać miejsca, w których dokuczliwe kołysanie jest maksymalnie ograniczone. W samolocie – za skrzydłem, w autokarze – w środkowej jego części. 12. Nie pytaj dziecka wielokrotnie jak się czuje, raczej próbuj odwrócić uwagę malucha od nieprzyjemnych dolegliwości – możecie razem śpiewać piosenki lecące w radiu, grać w jakieś gry, słuchać bajek. 13. Zaplanuj dokładnie podróż – z dzieckiem warto podróżować w nocy, ponieważ łatwiej zaśnie i istnieje dużo większe prawdopodobieństwo że nieprzyjemne objawy całkowicie go ominą. Planując trasę załóż również gdzie zatrzymacie się na postój.
Reklama
W nocy ulice są dużo bardziej puste więc podróż będzie również najprawdopodobniej spokojniejsza. 14. Jeśli pomimo usilnych starań dziecko i tak źle się poczuje poleć mu zamknąć oczy i głęboko oddychać. Najlepiej również zrobić w takim momencie postój, otworzyć okna i pozwolić dziecku przez chwilę spokojnie poleżeć. 15. Bądź przygotowana na ewentualne skutki pojawienia się przykrych dolegliwości. Miej pod ręką woreczki na wymioty, wilgotne chusteczki do umycia dziecka, ręczniki papierowe oraz ubranie na zmianę. Pamiętaj aby nie krzyczeć na dziecko, i nie narzekać na skutki wynikające z jego choroby. W późniejszym czasie może się całkowicie zniechęcić do jakichkolwiek wyjazdów, ponieważ będą mu się kojarzyć z niewytłumaczalnym gniewem mamy. Marta
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama