10 sposobów na pozbycie się pasożytów z organizmu
Zauważając objawy jakiejkolwiek choroby pasożytniczej najbezpieczniej jest skonsultować się z lekarzem, co pozwoli na dokładne zbadanie i zdiagnozowanie danej jednostki chorobowej. To również lekarz przepisze odpowiednie leki i ustanowi odpowiednią terapię. Leczenie niektórych chorób pasożytniczych można jednak wspomagać środkami i sposobami domowymi lub lekami dostępnymi bez recepty. Oto niektóre z nich:
Reklama
1. Czosnek to najlepszy domowy lek na pozbycie się tasiemców, glist ludzkich i owsików. Szczególnie świetnie działa w przypadku tych ostatnich pasożytów. Może nawet całkowicie wyeliminować ich pojawianie się i wyleczyć daną osobę. Zaleca się spożywanie doustne około 3-4 ząbków czosnku dziennie. W przypadku owsicy zaleca się również stosowanie czosnku doodbytniczo, co uniemożliwi pasożytom rozmnażanie się. Zawarte w czosnku substancje działają paraliżująco na pasożyty i zwyczajnie je zabijają.
2. Wśród ziół również warto wybierać do naparów takie, które mają potwierdzone działanie przeciwpasożytnicze. Warto więc korzystać z krwawnika, glistnika, wrotyczu czy piołunu. Napary z ziół można spożywać, ale również można kupować mieszanki ziół, które stosuje się do przyrządzania aromatycznych kąpieli.
3.
W celu wyeliminowania jakichkolwiek pasożytów bardzo ważne jest również utrzymanie odpowiedniej diety. Należy przede wszystkim wyeliminować z diety cukry, przynajmniej przez parę tygodni, aby wspomóc podstawową kurację.
4. Pasożyty, szczególnie te bytujące w przewodzie pokarmowym, mogą źle reagować na niektóre przyprawy, które możemy dodawać do swoich dań. Najlepiej podziałają przyprawy ostre, ale również te o wyrazistym smaku – kopr włoski, pieprz, tymianek, imbir czy goździki.
5. Swoją dietę warto uzupełnić o produkty zawierające duże ilości błonnika. Pozwala to polepszenie metabolizmu i pracy jelit. Dzięki temu szybciej pozbyć się można larw wielu pasożytów oraz ich samych.
6.
Dobrze na pasożyty bytujące w jelitach działają również pestki dyni. Należy je utrzeć, a następnie wymieszać z gorącą wodą. Taką mieszaninę należy wypijać do kilku razy dziennie.
7. Z napojów wspomagających pozbywanie się pasożytów warto wybrać czerwoną herbatę. Ułatwia ona i poprawia przemianę materii, a przy tym pomaga wątrobę w jej pracy. Całkowicie należy odrzucić słodzone napoje gazowane.
8. Wyciągi z niektórych ziół przeciwpasożytniczych znajdziemy w lekach bez recepty znajdujących się w aptece. Warto polecić np. Para Farm, który zawiera w sobie ziele piołunu, tymianku, szałwii, korzeń omanu, owoc kopru włoskiego, korzeń prawoślazu czy ziele macierzanki piaskowej. Ten i podobne mu specyfiki stwarzają dla pasożytów bardzo niewygodne i niekorzystne warunki dla bytowania i rozmnażania się.
Przy tym usuwają objawy chorób pasożytniczych – niestrawności, zaparcia, bóle brzucha. Działają również przeciwbakteryjnie i oczyszczająco dla organizmu.
9. Pomocny w walce z pasożytami może okazać się również krótki post – np. 24-godzinny. Podczas tego czasu warto za to spożywać dużo wody oraz pić mieszanki różnych, wymienionych wyżej ziół. Następnie do diety powoli wprowadza się produkty z dużą ilością błonnika, a przez dłuższy czas unika cukru.
10. Pomocny może się okazać również olej z czarnuszki, który leczy również inne choroby i dolegliwości. Oczyszcza organizm, poprawia funkcjonowanie wielu narządów.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Pluskwa łóżkowa - zagrożenie!
Pluskwy łóżkowe (Cimex lectularius) to małe owady, które często stają się problemem w naszych domach. Te pasożyty, które żywią się krwią, mogą przyczynić się do wielu kłopotów. W tym artykule dowiesz się, skąd się biorą pluskwy łóżkowe, jak się ich pozbyć i jakie zagrożenia niosą ze sobą ich pogryzienia.
Świerzb - co powinnaś wiedzieć?
Świerzb jest chorobą zakaźną skóry wywoływaną przez świerzbowca ludzkiego. Charakteryzuje się występowaniem na skórze powierzchniowych ran, silnym świądem i wtórnymi zakażeniami. Czy świerzb jest zaraźliwy? Jak go leczyć?
Robaki u kota - jak poznać, że kot ma pasożyty
Czy Twój kot ostatnio wykazuje niepokojące objawy? Może to być spowodowane obecnością robaków, które są powszechnymi pasożytami u kotów. Robaki u kota mogą występować zarówno u zwierząt wychodzących na dwór, jak i u tych, które spędzają większość czasu w domu. Najczęstszymi pasożytami u kotów są glisty. W tym artykule dowiesz się, jak rozpoznać obecność robaków u kota oraz jak przeprowadzić skuteczną kurację odrobaczającą.
Reklama
Reklama
© 2025 ZaradnaKobieta.pl