10 sposobów pielegnacji dłoni i paznokci
Udostępnij Google News
Uroda

10 sposobów pielegnacji dłoni i paznokci

Piękne i zadbane dłonie oraz paznokcie stanowią wizytówkę każdej kobiety. Mogą świadczyć to tym jak dbamy o siebie a nawet jakie jesteśmy. Nic więc dziwnego, że niemal każdej z nas zależy na utrzymywaniu tej części naszego ciała w idealnym stanie. Zdarza się jednak że pomimo intensywnych prób nie jesteśmy w stanie dostatecznie zadbać lub zwyczajnie nie znamy metod, które pomogłyby nam w utrzymaniu pięknych dłoni i paznokci.

Poniżej przedstawiamy sposoby pielęgnacji dłoni:

1. Potrzebne Ci będą rękawiczki lateksowe lub foliowe jeśli masz uczulenie na lateks, krem nawilżający do rąk oraz zwykle wełniane lub bawełniane rękawiczki na chłodniejsze dni. Po kąpieli przed samym położeniem się do łóżka poproś kogoś z domowników o pomoc, nasmaruj ręce grubą warstwą kremu, załóż lateksowe rękawiczki i na wierzch materiałowe. Przez całą noc podczas Twojego snu krem nie odparuje, bo nie będzie miał takiej możliwości, a „wygrzanie” umożliwi lepsze wchłanianie do skóry jego składników.

2. Zadbaj również aby wszystkie prace domowe, porządkowe, a w szczególności te, w których dłonie mogą ulec zamoczeniu wykonywać należy w rękawicach gumowych. Chlorowana woda powoduje zmiękczenie płytki paznokcia, co prowadzi do ich łatwiejszych uszkodzeń, natomiast skóra może znacznie bardziej wysychać jeśli jest narażona na częste moczenie.

3. Do opiłowywania paznokci stosuj pilniczki szklane lub papierowe, natomiast jeśli posiadasz jakieś metalowe najlepiej wyrzuć je do kosza, ponieważ mogą w znacznym stopniu przyczyniać się do powstawania problemu rozdwajających się paznokci.

4. W celu wzmocnienia płytek paznokci przygotuj w miseczce oliwę, z dodatkiem zaledwie kilku kropli cytryny. Całość należy delikatnie podgrzać np. przy użyciu kuchenki mikrofalowej i moczyć w tym paznokcie. Zaleca się aby taki zabieg trawał od 20 do 30 minut każdego dnia. Jednak często nie mamy takiej ilości czasu wtedy warto powtarzać go przynajmniej raz na kilka dni.

5. Raz na tydzień warto zastosować peeling do dłoni. Dłonie będą jaśniejsze, będą wyglądały na bardziej zadbane, a skóra dookoła paznokci będzie miękka.

6. Kąpiele z siemienia lnianego wpłyną na poprawę wyglądu paznokci. Jedną łyżkę siemienia zalewamy szklanką wody i gotujemy aż uzyskamy konsystencję gęstego kleiku. W tak przygotowanej miksturze moczymy paznokcie przez 15 minut.

7. Aby wzmocnić płytkę paznokcia stosuje się również witaminy A i E – należy je wcierać w płytkę paznokcia.

8. Zrezygnuj czasami z kolorowego lakieru i pomaluj paznokcie jedynie odżywką.

9. Regularny manicure - zarówno ten u kosmetyczki, jednak możemy ten prosty zabieg wykonywać również samodzielnie w domu.

10. Zabiegi parafinowe. Parafina świetnie oddziałuje na suche dłonie. Można ją kupić w niemal każdej drogerii, rozgrzać w garnku i zamoczyć w niej dłonie a po założeniu rękawiczek schować dłonie w koc i rozgrzać. W gabinetach kosmetycznych znajdują się tzw. parafiniarki czyli urządzenia rozgrzewające parafinę – jeśli nie chce nam się bawić w rozgrzewać jej w garnku możemy sobie takie urządzenie zakupić gdyż nie należy ono do specjalnie drogich.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie