Odświeżacz powietrza

Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza?

Domowe odświeżacze powietrza są niezwykle łatwe do przygotowania, nie zawierają chemii, są bezpieczne w użyciu, naturalne i równie dobrze się sprawdzają, co ich droższe sklepowe odpowiedniki. Ponadto stworzenie swojego domowego odświeżacza pomoże rozwinąć w nas kreatywność i może być również świetnym pomysłem na kreatywną zabawę z dzieckiem. Kolejną zaletą zrobienia odświeżacza samemu jest dowolne jego przystrojenie, przez co może się on stać indywidualnym i oryginalnym przedmiotem dekoracyjnym do każdego pomieszczenia.
Reklama

Najprostszy przepis na odświeżacz powietrza

Najprościej wykonać swój pierwszy długożyjący odświeżacz powietrza używając olejku zapachowego, sody, oraz jakiegokolwiek pojemniczka, który akurat wpadnie nam w ręce. Może to być opakowanie po kremie, słoiczek, inny plastikowy, metalowy lub szklany pojemnik.
  • Sposób wykonania: do pojemnika wsypujemy parę łyżek sody, a następnie zalewamy to paroma kroplami olejku zapachowego. Odświeżacz powietrza będzie gotowy po wymieszaniu całości i zamknięciu pojemnika.
  • Jak będzie ulatniał się zapach? W wieczku należy zrobić malutkie otwory używając np. igły. Można również zamknąć pojemnik owijając podwójnie jego wylot np. lnem, który również będzie przepuszczał zapachy.
Zaletą tego przepisu jest jego długa skuteczność i działanie.
Reklama
Soda pochłania nieprzyjemne zapachy. Aby odświeżacz dodatkowo „emitował” swoje własne, ładniejsze zapachy, należy raz w tygodniu dolewać parę kropli olejku i ponownie energicznie całość wymieszać.

Odświeżacz powietrza w galarecie

Znasz typowe sklepowe odświeżacze o konsystencji „galaretki”? Domowymi sposobami również można podobny wykonać i to całkowicie naturalnie bez użycia dodatkowych składników chemicznych. Będzie Ci potrzebna bezzapachowa żelatyna, kolorowy barwnik do żywności, wybrany olejek eteryczny, przezroczysty słoiczek lub szklanka. Do szklanki lub słoika wlej barwnik do żywności oraz olejek eteryczny.
Reklama
W garnku zagotuj wodę i dodaj żelatynę, energicznie mieszaj do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Dodaj łyżkę soli i jedną szklankę zimnej wody. Dalej mieszaj. Zagotowaną żelatynę wlej do słoiczka czy szklanki. Szybko wymieszaj całość, aby zakolorować żelatynę. Odstaw całość w chłodne, nienasłonecznie miejsce na jedną noc. Po tym czasie będziesz się cieszyć super kolorowym i pięknie pachnącym żelowym odświeżaczem do powietrza własnej produkcji.

Odświeżacz powietrza nie musi być nudny!

Każda osoba może według własnego gustu przystroić stworzony przez siebie odświeżacz powietrza w ten sposób, aby pasował do klimatu pomieszczenia, w którym ma się znaleźć.

Oto kilka ciekawych pomysłów na dekoracje:

  • Użyj serwetki, falbanek, części tkanin, aby ładnie owinąć pudełeczko lub słoik
  • Użyj kolorowych wstążek i nitek
  • Dodaj do całości kwiaty z bibuły lub kolorowego papieru
  • Dobieraj dodatki kolorystycznie. Niebieski pasuje do żółtego, brąz do beżu, a biel do czerni. Baw się również kolorami tworząc niezapomniane i rzucające się w oczy kompozycje
  • Użyj barwników do żywności i żelatyny, aby utrwalić zapach wielu otaczających Cię rzeczy: zerwij świeże kwiaty, zatop w żelatynie skórki od pomarańczy czy świeże ogórki
  • Odświeżacz powietrza możesz udekorować również filcowymi figurami, sznureczkami, czy kolorowymi naklejkami i odręcznie wypisanymi nazwami
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama