7 domowych sposobów na wrastające włoski po depilacji
Udostępnij Google News
Uroda

7 domowych sposobów na wrastające włoski po depilacji

Wrastające włoski po depilacji to częsty problem kobiet, które do depilacji używają depilatorów lub wosku. Klasyczne używanie maszynki nie powoduje na ogół problemu wrastających włosków, ale oczywiście doświadczyć mogą tego również osoby, które nie używają wyżej wymienionych metod depilacji. Istnieje przynajmniej paręnaście domowych sposobów, które pomogą w usunięciu wrastających włosków oraz zapobiegną rośnięciu włosków w ten niedogodny dla nas sposób.

Jak uchronić się przed wrastającymi włosami i jak je usuwać? 7 rad!

1. Pierwszym sposobem uchronienia skóry od problemu wrastających włosków jest złuszczenie jej przed i po zabiegu depilacji. Najlepiej skórę zacząć złuszczać już na 2-3 dni przed planowaną depilacją, a zabieg ten również powtarzać przez kolejne 2-3 dni po depilacji. Skórę złuszczać można za pomocą domowych peelingów albo gotowych kosmetyków, które można zakupić w drogerii lub w aptece. Problem wrastających włosków powinien zniknąć!

2. Codziennie po wykonaniu depilacji masuj wydepilowane miejsca. Najlepiej rób to podczas kąpieli, kiedy skóra jest dobrze nawilżona. Wykonuj okrężne ruchy, używaj do tego celu szorstkiej myjki. Dzięki temu i dzięki stosowaniu peelingów złuszczających odrastające włoski będą miały „ułatwioną sprawę” w przedostaniu się przez skórę, będą rosnąć zdrowo i prawidłowo.

3. Codziennie używaj również kosmetyków do nawilżania skóry. Używaj specjalnego mleczka do mycia o konsystencji balsamu. Później do kąpieli jeszcze raz nawilż swoją skórę balsamem, kremem lub tłustym masłem do ciała.

4. Kiedy widzisz u siebie wrastający włosek to najlepiej użyj sody oczyszczonej, aby załagodzić powstające podrażnienie i zmniejszyć intensywność zaczerwienienia tego miejsca. Kolejno możesz spróbować usunąć włosek za pomocą pęsety, najlepiej go wtedy wyrywając, albo możesz poczekać codziennie złuszczając naskórek, aż włosek sam wyrośnie na zewnątrz. Obie metody mają swoje wady i zalety. Jeśli włosek usuniesz od razu lub lekko go wyciągniesz pozwalając mu rosnąć – zaczerwienienie i swędzenie powinno szybko zniknąć. Niestety nieumiejętnie przeprowadzona „operacja” może doprowadzić do powstania blizny i stanu zapalnego. Jeśli włosek zostawisz i pozwolisz mu naturalnie się rozwijać, to niestety wciąż będziesz musiała męczyć się ze swędzeniem i podrażnieniem skóry, ale za to z pewnością nie spotkają cię żadne kompilacje i powikłania.

5. Wrastające włosy pokona również domowej roboty pasta z gliceryny i kwasu acetylosalicylowego. Glicerynę kupić można w aptece, natomiast kwas acetylosalicylowy znaleźć można w aspirynie. Dwie rozpuszczalne w wodzie tabletki aspiryny dodajemy do łyżki wody, a następnie mieszamy z gliceryną. Tak przygotowaną maścią smarujemy zmienione miejsce. Wrastające włoski powinny po kilku takich kuracjach „wyjść” na powierzchnie, zaś już po jednym użyciu maści zmniejszy się obrzęk, zaczerwienienie. Dodatkowo maść ta ma działanie złuszczające naskórek.

6. Bardzo prostym i ogólnodostępnym sposobem na radzenie sobie z problemem jest również używanie okładów z miodem. Miód działa łagodząco oraz antybakteryjnie, świetnie oczyszcza skórę, a przy tym niweluje jej zapalenie. Wrastające włoski powinni zniknąć po kuracji miodem po paru dniach.

7. Dobrym sposobem na walkę z wrastającymi włoskami jest również używanie naturalnej maści z aloesem, który ma wręcz świetne działanie przeciwzapalne, a dodatkowo bardzo intensywnienie nawilża zmienioną skórę. Oczywiście najlepiej używać świeżego soku z aloesu wyciśniętego wprost z liści tej rośliny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką maść zakupić bez recepty w aptece, a nawet w większych drogeriach. Prosty, szybki i tani sposób.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie