Zegarki modowe – co to takiego?
Udostępnij Google News
Moda

Zegarki modowe – co to takiego?

Zbliża się okres bożonarodzeniowych zakupów i powoli zaczynamy zastanawiać się nad zakupem gwiazdkowych prezentów.  Wśród setek produktów kupowanych jako upominki często wybierane są zegarki. Wśród nich tzw. zegarki modowe. Zobacz co to takiego i czy warto je kupować.

Zegarki modowe – nazwa

Nazwa „zegarki modowe”  jest ściśle związana z firmami, które je produkują. Czasomierze tego typu najczęściej sygnowane są logo znanych firm odzieżowych. Wśród zegarków modowych popularne są Dolce & Gabbana, Armani, Michael Kors czy Gucci. Zazwyczaj zegarki należą do dodatków do kolejnych kolekcji produkowanych przez  te wielkie domy mody. Charakterystyczną cechą tych czasomierzy jest ogromna ilość bardzo zróżnicowanych modeli. Zegarki modowe zmieniają swój wygląd razem z nowymi trendami.

Zegarki modowe – wygląd

Jak już wyżej wspomniano zegarki modowe produkowane są zazwyczaj jako dodatki do kolejnych kolekcji wypuszczanych przez znane domy mody. Trudno jest opisać charakterystyczne cechy ich wyglądu, ponieważ bardzo szybko się to zmienia. Niektóre z firm tworzą dla konkretnej grupy klientów i w takich wypadkach pewne cechy są powtarzane w kolejno powstających modelach. Jako przykład można podać zegarki Armani Emporio, które z założenia projektowane są dla młodych i aktywnych ludzi.

Zegarki modowe – mechanizm

Zegarki modowe zalicza się często do markowych, jednak należy pamiętać, że stosowane są w nich mechanizmy kwarcowe. Najlepsze marki zegarmistrzowskie produkują zegarki mechaniczne lub automatyczne. Tego rodzaju mechanizmy są elitą wśród zegarków. W przypadku modeli modowych mechanizmy w nich umieszczane są dobrej, ale nie najlepszej jakości. Dlatego też tego rodzaju czasomierze nie są zbyt wartościowe dla kolekcjonerów, ale za to cieszą się niezwykłą popularnością wśród klientów.

Zegarki modowe – materiały

Zegarki modowe to czasomierze ze średniej półki. Jak już wspomniano ich mechanizmy są dobrej jakości, ale w świecie zegarków są marki, które mają lepsze. Podobnie jest w przypadku materiałów, z których są wykonane. W produkcji zegarków modowych wykorzystuje się stal szlachetną, szkiełka mineralne, tworzywa sztuczne, skórę cielęcą i tkaniny. Droższe modele mają pozłacane koperty i bransoletki, są zdobione kryształkami lub cyrkoniami, a rzadziej innymi kamieniami. Tworzywa te gwarantują wytrzymałość i długi czas użytkowania zegarka.

Zegarki modowe – cena

Cena zegarków modowych jest bardzo zróżnicowana. Zależy od aktualności konkretnego modelu, materiałów z jakich został wykonany oraz producenta. Najtańsze markowe czasomierze można kupić już od 300 złotych ceny nadrożnych sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czy warto kupić zegarek modowy?

Zegarki modowe charakteryzuje ciekawy wygląd, dobry mechanizm i materiały z jakich zostały wykonane. W sumie są to zegarki dość wysokiej jakości, w które warto zainwestować, gdyż przez długi czas będą nam dobrze mierzyły czas. Jeśli jednak ktoś chce nabyć zegarek w celach kolekcjonerskich to z pewnością nie warto wybierać zegarków modowych.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie