4 sposoby na wytrwanie w noworocznych postanowieniach
Udostępnij Google News
Psychologia

4 sposoby na wytrwanie w noworocznych postanowieniach

W przełomowych momentach wiele osób robi sobie listę postanowień, które mają zamiar wypełnić. Jednym z takich momentów jest Nowy Rok. Niestety piękne postanowienia w większości przypadków zostają tylko w sferze zadań do wykonania. Zobacz co zrobić, aby w nich wytrwać i podczas kolejnego sylwestrowego rozliczania się móc odhaczyć jako wykonane.

  1. Im mniej, tym lepiej

Robiąc listę postanowień noworocznych warto zadbać o to, by była możliwie krótka. Jeśli wybierzesz jedną lub dwie rzeczy, na których Ci najbardziej zależy, szanse, że je zdobędziesz są znacznie większe aniżeli dokonanie wszystkich zamierzeń z listy pięćdziesięciu.

  1. Małe postanowienia – większa szansa wykonania

Zadania, które przed sobą stawiasz na kolejny rok powinny być ambitne, ale bez przesady. Decydując się na odchudzanie postaw sobie za cel – 5 kg na rok, a nie 30. Jeśli schudniesz więcej niż 5 kg, będziesz mogła być z Ciebie dumna, ale jeśli nie schudniesz 30 – będziesz sfrustrowana, a to z pewnością nie pomoże w spełnieniu kolejnych postanowień.

  1. Dokładne planowanie – skuteczne wykonanie

Jeśli chcesz wykonać swoje postanowienie dobrze rozplanuj je w czasie. W przypadku większości postanowień doskonale sprawdza się metoda małych kroków. Jeżeli chcesz przeczytać w tym roku Trylogię to nie nastawiaj się na czytanie 24 godziny na dobę, bo to na niewiele się zda. Lepiej zaplanuj sobie godzinkę każdego dnia na lekturę i czytaj po kilka stron. Nawet nie zorientujesz się jak szybko skończysz ostatnią część.

  1. Nie odkładaj na później

Jeśli chcesz wypełnić postanowienie noworoczne to nie odkładaj go na „zaś”. Zacznij swoje działania jak najszybciej się da. Jeśli chcesz rozpocząć naukę nowego języka – już 2 stycznia przejrzyj oferty szkół językowych i postaraj się jak najszybciej zapisać na odpowiedni dla siebie kurs.

Większość z nas robi sobie postanowienia noworoczne i szybko się z nich wycofuje. Pokaż innym i sobie samej, że w Twoim wypadku będzie inaczej. Na nowy rok przygotuj sobie zadania, które jesteś w stanie wykonać i już kolejnego dnia zacznij ich realizację.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie