Pachnące Boże Narodzenie
Udostępnij Google News
Bez kategorii

Pachnące Boże Narodzenie

Pachnące Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to bardzo aromatyczne święta. Potrawy przygotowywane na stół wigilijny i świąteczny pięknie pachną. Ponadto w domach pojawiają się także ozdoby wydzielające niepowtarzalne zapachy. Zobacz, jak aromatyczne może być Boże Narodzenie.

Choinka

Aromatem najczęściej kojarzonym z zimowymi świętami jest oczywiście zapach choinki. Żywy świerk, jodła czy sosna znajdujący się w pokoju sprawia, że mieszkanie zmienia się w las. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz lub nie chcesz w domu żywej choinki, zawsze możesz ustawić w okolicy sztucznego drzewka mały element zapachowy np. zawieszkę i choć w części będziesz mogła cieszyć się leśnym aromatem w domu.

Przyprawy

W potrawach i napojach świątecznych jest bardzo dużo aromatycznych przypraw korzennych i nie tylko. Warto je również wykorzystać w domu. Wśród najbardziej rozpoznawalnych są oczywiście goździki, cynamon, imbir i wanilia. Każda z tych przypraw nadaje cudowny aromat potrawom, ale może być również użyta do wykonania pachnących ozdób. Do najprostszych należą pomarańcze z goździkowymi wzorkami. Wystarczy w skórkę pomarańczy lub mandarynki powbijać goździki. Połączenie aromatów przyprawy i cytrusów bardzo szybko napełni pokój. Innym pomysłem są stroiki, w których ukryte są pachnące laski wanilii i kora cynamonu.

Potrawy

także świąteczne potrawy charakteryzuje szczególny aromat. Już kilka dni przed wigilią można poczuć, niezbyt przyjemny, zapach gotowanej kapusty. Jeśli jednak dodamy do niego aromat suszonych grzybów od razu przychodzą na myśl święta. Podobnie jest w przypadku pierników, które przyprawiane są mieszanką cynamonu, imbiru, wanilii i goździków. To jedne z najbardziej aromatycznych ciast jakie oferuje polskie menu.

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko piękna choinka, śliczne dekoracje i smaczne jedzenie, ale również ogromne bogactwo aromatów. Jeśli do tej pory nie zwróciłaś na to uwagi – zamknij oczy i powąchaj. Sama się przekonasz jak pięknie pachną polskie święta.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie