Jak spędzić walentynki – 6 pomysłów na ten dzień

Jak spędzić walentynki – 6 pomysłów na ten dzień

Walentynki to wspaniałe święto dla wszystkich zakochanych. Ten jeden dzień w roku całkowicie poświęcić można swojej drugiej połówce. Chociaż my Polacy mamy jeszcze jeden dzień w roku powiązany z miłosnymi amorami, nieco już zapomniany – noc kupały. Walentynki jednak przeniknęły do nas jako święto, które już całkiem dobrze zakorzeniło się w naszej kulturze. Nazwa święta pochodzi od św. Walentego, którego kościół wspomina właśnie dnia 14 lutego.
Oto kilka pomysłów na to, jak można fajnie i miło spędzić walentynki ze swoim ukochanym:

1. Wyjście do restauracji

Klasyczne posunięcie to zabranie ukochanej osoby do dobrej restauracji lub knajpy. Zróbcie to jednak odświętnie i nie tak jak „codziennie” – stwórzcie należyty nastrój. Przygotujcie się, załóżcie dopasowane ubrania, postarajcie się uśmiechać, być dla siebie miłymi i uczynnymi. Niech ten dzień będzie inny niż zwykłe dni. Postarajcie się zachowywać jakby to była wasza pierwsza wspólna randka, jakby jeszcze wszystko było do odkrycia.

2. Wyjście do kina

W okresie walentynkowym zarówno mniejsze, jak większe komercyjne kina przygotowują specjalne seanse na ten czas – można wybierać w mnogości romantycznych filmów. Niektóre miejsca specjalnie dekorują na ten czas sale, klienci zostają częstowani szampanem i tak dalej… Warto wybrać takie miejsce, zobaczyć, gdzie oferowane są podobne promocje lub atrakcje i spędzić ten dzień wyjątkowo odświętnie.

3. Wspaniały wieczór w domu

Jeśli kino, romantyczne komedie, restauracje i tym podobne pomysły to dla was przeżytek lub zbytnia „ekstrawagancja” to zawsze można wspaniały wieczór przeżyć we własnym zaciszu. Możecie razem przygotować posiłek, pośmiać się przy tym, pogadać, ale możesz także sama zrobić mu niespodziankę i przygotować coś wyjątkowego tylko dla niego. Ustaw zapachowe świece, zgaś światło, nakryj do stołu i czekaj na niego. Później możecie razem obejrzeć ulubiony film czy spędzić czas w inny, równie ciekawy sposób…

4. Upominki i prezenty

Święto walentynek rozpoczęło się od obdarowywania się małymi upominkami, mogą to być czekoladki, kwiaty, niewielki i niezbyt kosztowny prezent, biżuteria itp.. Nie zapomnij o takim małym geście, z pewnością ucieszy on Twojego partnera, a jeśli on będzie pamiętał o Tobie to przysporzy Ci jeszcze więcej radości.

5. Śniadanie do łóżka

Jeśli jesteście oboje zapracowani i nie możecie spędzić całego dnia razem, ani nawet zaplanować wieczoru to warto właśnie rano zrobić coś wspólnego i przypominającego o walentynkach. Przygotuj mu śniadanie, zadbaj o niego, uśmiechnij się i pokaż mu, że naprawdę Ci zależy. Gwarantowane, że wracając z pracy pomyśli o podobnej niespodziance dla Ciebie. Dzień minie wam miło i szybko, na wspólnym myśleniu o sobie nawzajem.

6. Wieczór ze znajomymi

Zaproście znajome pary i singli do „zeswatania” do dobrej knajpy, którą wszyscy lubicie. Możecie poszukać też takiej z karaoke i spróbować swoich sił w tej zabawie. Spędzicie razem czas miło i na wesoło wśród innych ludzi, których szanujecie i lubicie. Po przyjściu do domu będziecie rozluźnieni i ponadto wtedy będziecie mieć czas już tylko dla siebie.
Udostępnij artykuł