8 prostych kroków do perfekcyjnego i trwałego makijażu

8 prostych kroków do perfekcyjnego i trwałego makijażu

Makijaż to dla wielu kobiet bardzo ważna kwestia. Wykonujemy go codziennie, niezależnie od tego czy wybieramy się do pracy, na uczelnię czy na wieczorne wyjście. Poprawia nasz wygląd, a co za tym idzie, także nastrój. Jednak czasem może sprawiać nam trochę problemów, zwłaszcza, gdy się rozmazuje czy po prostu… niepostrzeżenie znika. Jeśli chcemy cieszyć się pięknym make-upem przez wiele godzin, wystarczy zastosować się do kilku porad.
  1. Przed nałożeniem podkładu, dokładnie przetrzyj twarz preparatem tonizującym, żeby skóra była oczyszczona i odzyskała blask. Następnie rozprowadź na twarzy krem nawilżający, dzięki czemu Twoja cera nie będzie narażona na podrażnienia.
  2. Jeśli chcesz, żeby Twój make-up był wyjątkowo trwały, zastosuj bazę pod podkład. Znajdziesz jej różne odmiany w każdej drogerii kosmetycznej. Baza pozwoli na dodatkowe utrwalenie makijażu.
  3. Dobierz podkład, który będzie dedykowany dla rodzaju Twojej cery. Liczy się konsystencja, kolor, konkretny odcień, a nawet to jak skóra po nim wygląda. Na przykład osoby z suchą cerą nie mogą dobrać podkładu, który jeszcze bardziej wyeksponuje skórki. Wtedy stosujemy lekkie podkłady, najlepiej rozświetlające. Nakładamy go nie tylko na twarz, ale również na szyję i dekolt, żeby wyglądać po prostu naturalnie.
  4. Kiedy podkład już dokładnie wyschnie, makijaż możemy utrwalić dzięki pudrowi w kamieniu. Rozprowadzamy go pędzelkiem kosmetycznym po całej powierzchni, na której kładłyśmy podkład.
  5. Jeżeli lubisz podkreślać kontury oczu, żeby je bardziej wyeksponować, postaw na wiecznie gustowne kreski. Najlepiej korzystać z płynnego eyelinera bądź z formy flamastra.
  6. Jeśli chcesz utrwalić makijaż oczu i decydujesz się na potraktowanie ich cieniami do powiek, żeby cienie były o wiele trwalsze, nałóż na powieki bazę i dopiero wtedy przejdź do rozprowadzania cieni.
  7. Żeby postawić kropkę nad i, koniecznie zadbaj o fenomenalny wygląd Twoich rzęs. Najlepiej wybrać tusz, który nie zlepia rzęs – co wcale nie musi oznaczać, że ma być on drogi. Żeby wydłużyć rzęsy maksymalnie, maluj je wykonując ruch zygzakowaty.
  8. Natomiast żeby Twoje usta prezentowały się jak milion dolarów, potraktuj je szminką. Jednak żeby nie martwić się o to, że szybko ją zjesz, przed nałożeniem koloru, pokryj usta za pomocą podkładu i sypkiego pudru.
Udostępnij artykuł