Podpowiadamy jak skutecznie zadbać o stopy zimą

Podpowiadamy jak skutecznie zadbać o stopy zimą

Zimową porą nasze stopy są wysuszone i pozbawione blasku. W tym czasie wyjątkowo mocno potrzebują naszego zainteresowania. Co zrobić, żeby powróciły do dawnej formy? Musimy poświecić im trochę czasu. Zwłaszcza, że noszenie zimowego obuwia nie sprzyja ich formie, ciężko im oddychać. Jeżeli Twoje stopy wymagają regeneracji, poznaj kilka prostych sposobów na odzyskanie ich dawnej kondycji.
Reklama
Po pierwsze - namaczanie Żeby Twoje stopy wyglądały pięknie, musisz je dokładnie namoczyć. Wtedy zrogowaciały naskórek nie będzie już tak trudny do usunięcia. Możesz do tego użyć olejku witaminowego, naparu z szałwi, bądź soli do kąpieli. Po drugie - szorowanie Kiedy stopy już odmiękną, zajmij się usuwaniem zrogowaciałego naskórka. Najlepiej wykonać pilling, który nie podrażni jeszcze bardziej skóry pięt. Po trzecie - nawilżanie Jeśli chcesz dobrze i dokładnie nawilżyć swoje stopy, początkowo powinnaś robić to kilka razy dziennie. Zwłaszcza, gdy dopiero zaczynasz kurację odbudowującą. Najlepiej jest używać zwykłego kremu nawilżającego, balsamu, bądź bardziej specjalistycznego środka, który znajdziesz w każdej aptece. Pamiętaj o regularności! Po czwarte - powtarzanie Po takiej kuracji Twoje stopy, powinny odzyskać swój dawny, świeży wygląd.
Reklama
Jednak ze względu na trudne warunki, z jakimi będą musiały się mierzyć przez cały okres zimowy oraz część wiosny - powtarzaj zabieg przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli stwierdzisz, że Twoim stopom przyda się jeszcze bardziej zaawansowana terapia, zawsze możesz się zgłosić do gabinetu kosmetycznego, gdzie profesjonalnie zajmą się ich odnową. Pamiętajmy, że nasze stopy potrzebują pielęgnacji niezależnie od pory roku, a ich chroniczne zaniedbywanie, nie dość, że jest nieestetyczne, to dodatkowo może przysporzyć nam wielu negatywnych odczuć. Między innymi uczucie ciągłej szorstkości, jak i nawet ból, spowodowany pęknięciami na skórze.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama