Pomysłowe pranie

Pomysłowe pranie

Pranie to czynność, którą wykonujemy niemal każdego dnia. Wprawdzie obecnie większość pracy wykonuje za nas automat, niemniej jednak i tak często pojawiają się problemy. Każda z nas wie jakim problemem może być ciemna bielizna, która zaplącze się  w białym praniu albo ciągle znikające skarpetki czy kłaczki powstające na wełnianych sweterkach. Dziś chcemy przedstawić kilka gadżetów, które ułatwią rozwiązanie powyższych trudności.
  1. Chusteczki do wyłapywania kolorów
To prawdziwe zbawienie dla tych, którym zdarza się wrzucić ciemne ubranko do jasnego prania. Wystarczy, że wrzucisz do pralki wraz z praniem taką chusteczkę i możesz być spokojna, bo z pewnością nic nie pofarbuje. Chusteczki do wyłapywania kolorów można kupić w drogeriach i marketach za kilkanaście złotych.
  1. Spinacze do skarpetek
To innowacyjny pomysł zmniejszający ryzyko zgubienia skarpetek. Jeśli zepniesz skarpetki i razem wrzucisz do prania będziesz miała pewność, że nie zginą, a jak się przefarbują to równo. Spinacze do skarpetek dostępne są głównie w sklepach internetowych.
  1. Siatka do prania delikatnej odzieży
Nasze mamy wrzucały bieliznę do poszewki dzięki czemu nie niszczyła się ona podczas prania. Dziś mamy nieco inne sposoby. Jednym z nich są specjalne siatki do prania delikatnych tkanin. Siatki takie można kupić w marketach oraz w sklepach ze sprzętem domowym.
  1. Worek do prania obuwia
Jeśli swoje ulubione trampki czy tenisówki pierzesz w pralce, to kup worek do prania obuwia. Dzięki niemu masz pewność, że buty nie zniszczą się podczas prania i nie zdefasonują.
  1. Podwójny kosz na bieliznę
Segregacja odzieży na jasną i ciemną jest jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć podczas prania. Na rynku pojawiły się specjalne kosze na brudną bieliznę złożone z dwóch części. Jednej przeznaczonej na jasne i drugiej na ciemne ubrania.
  1. Klamerki w koszyku
W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się koszyczki z klamerkami. Niewielkie pojemniczki z wieszakiem, które można zawiesić na sznurze podczas wieszania prania. Są bardzo praktyczne, ponieważ dzięki nim masz wolne ręce. Koszyczki z klamerkami można dostać niemal w każdym markecie i sklepie z artykułami gospodarstwa domowego.
  1. Kule „antykłaczkowe”
Są to niewielki kulki, które wrzuca się do pralki wraz z praniem. Dzięki swojej budowie wyłapują wszystkie włosy oraz nitki. Są bardzo wygodne w użyciu i naprawdę skuteczne. Doskonale sprawdzają się szczególnie w domach, gdzie mieszkają zwierzęta.
Udostępnij artykuł