Ćwiczenia na kręgosłup
Canva.com

4 ćwiczenia, które pomogą nam schylać się bez bólu

Chyba nie ma osoby, której nie dokuczałby czasem odcinek lędźwiowy. Możemy go wzmocnić za pomocą takich oto czterech ćwiczeń (wówczas ból pojawi się znacznie rzadziej).
Reklama

TOP 4 ćwiczenia

  1. Plecy wygięte w zdrowy łuk - połóżmy się na brzuchu na podłodze, wyprostujmy nogi, dłonie ustawmy przy klatce piersiowej. Odpychając się dłońmi, unieśmy tułów. Starajmy się nie odrywać przy tym bioder od podłoża. Wytrzymajmy 10 sekund czasu. Powtórzmy 3 razy.
  2. Skrzydełka w górę - przyjmijmy pozycję wyjściową jak w ćwiczeniu powyżej - ale dłonie podłóżmy pod głowę, jedną na drugiej. Unieśmy tułów razem z głową i utworzonymi z rąk skrzydełkami; opuśćmy. Rytmicznie powtarzajmy ten ruch przez 1 minutę (60 sekund) czasu.
  3. Dłonie do czubków palców stóp - usiądźmy na podłodze, wyciągnijmy przed siebie proste nogi. Wciągnijmy brzuch, powoli przybliżmy tułów do nóg, aż dosięgniemy dłońmi stóp (lub przynajmniej kostek). Wytrzymajmy 10 sekund. Powtórzmy 5 razy.
  4. Ręka po skosie z nogą w górę - oprzyjmy brzuch na specjalnej piłce, wyprostujmy w tył nogi, ustawmy dłonie pod barkami. Unieśmy lewą rękę i prawą nogę do wysokości tułowia na 5 sekund czasu. Teraz unieśmy prawą rękę i lewą nogę na 5 sekund. Powtórzmy 10 razy.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama