Sposoby na silne bóle menstruacyjne
Udostępnij Google News
Zdrowie

Sposoby na silne bóle menstruacyjne

Bóle menstruacyjne - zmora wielu kobiet. Niestety, ale rzadko którą kobietę omijają szerokim łukiem. Dotykają zarówno młode, jak i dojrzałe kobiety. Najczęściej pojawiają się w formie ostrych skurczy oraz silnego bólu w dolnej części podbrzusza. Niektóre z nas skarżą się również na bóle głowy oraz kręgosłupa, a także mięśni. Wszystko dzieje się za sprawą naszej macicy, a dokładnie jej skurczy, które się pojawiają. Czasami bóle są tak silne, że kobiety szukają pomocy nawet przez wezwanie karetki pogotowia. Dowiedz się, jak złagodzić objawy miesiączki. Poniżej znajdziesz kilka skutecznych, domowych sposobów.

Tabletki rozkurczowe

Niejedna z nas nosi je w swojej torebce, zwłaszcza w czasie miesiączki. Doskonale zmniejszą skurcze macicy, dzięki czemu także zmniejszą ból i ukoją zszargane nerwy.

Tabletki przeciwbólowe

Wiele z nas nie wyobraża sobie przejścia przez okres bez tabletek przeciwbólowych. Specjaliści ginekolodzy szczególnie polecają pastylki zawierające ibuprofen. Według badań sprawdzają się i działają w przypadku 80 % kobiet, które decydują się na ich zażycie. W większości przypadków całkowicie likwidują ból, a w pozostałych sytuacjach wyraźnie go obniżają.

Melisa

Melisa jest bardzo łatwo dostępna. Przede wszystkim w aptekach i sklepach spożywczych w postaci gotowych herbatek. Można też wykorzystać jej świeżą postać. Cennym surowcem leczniczym melisy są młode listki. Ususzone parzy się pod przykryciem i pije do 4 razy dziennie. Dzięki temu ukoimy nerwy, przez co także zniwelujemy ból.

Ciepłe okłady oraz kąpiele

Możemy wykorzystać termofor lub okłady z ręcznika moczonego w bardzo ciepłej wodzie. Ciepło doskonale wpływa na bóle miesiączkowe. Podobne skutki, a może nawet lepsze, osiągniemy poprzez ciepłe kąpiele.

Ćwiczenia - gimnastyka

Udowodniono, że niektóre ćwiczenia gimnastyczne czy fizyczne pomagają w pozbyciu się bóli menstruacyjnych. Regularnie stosowane ćwiczenia, zwłaszcza rozciągające, wykonywane przy ulubionej muzyce, potrafią zdziałać cuda. Odciągają uwagę od odczuwanych dolegliwości.

Minerały oraz witaminy

Na szczęście mamy dobra naturalne, które są pomocne w uśmierzaniu silnych bóli. Przede wszystkim są nimi witaminy z grupy B, wapń, witamina D, witamina E, magnez, potas oraz żelazo.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie