Co zrobić kiedy boli ucho?

Co zrobić kiedy boli ucho?

Ból ucha jest niesamowicie uciążliwy, potrafi skutecznie utrudnić codzienność. Nie szczędzi ani dzieci, ani dorosłych. W przejściowym okresie między zimą a wiosną jesteśmy wyjątkowo narażeni na infekcje uszne. Przeziębienia, zmienne temperatury, przewianie – jest wiele czynników, które wpływają na kondycję naszych delikatnych uszu. Poznaj najskuteczniejsze sposoby, które uporają się z tym rodzajem bólu. Postaw z nami na to, co domowe i naturalne.
Reklama
Jako naturalnego antybiotyku należy użyć czosnku. Tak jak pisaliśmy w poprzednim artykule jest on jednym z liderów, jeśli chodzi o naturalne odmiany antybiotyku. Najlepszym sposobem na jego aplikację, będzie wyciśnięcie soku z ząbka czosnku i zakropienie nim ucha. Mało kto wie o tym, że silne właściwości przeciwzapalne ma również cebula, która na dobre gości w dosłownie każdej kuchni. Należy wprowadzić ciepły wywar z cebuli w ucho. Można tego dokonać za pomocą nasączonej ściereczki lub wacika. Trzeba również owinąć ucho jakimś materiałem, na przykład szalikiem i pozostawić ten rodzaj opatrunku na przynajmniej 2 godziny. Podobno efekty są zauważalne już po jednym takim okładzie. Niezastąpiona okaże się także oliwka dla dzieci. Możemy ją kupić w aptece, jak i w drogeriach kosmetycznych. Oliwkę należy lekko podgrzać i również jak w przypadku soku z czosnku i cebuli, zaaplikować bezpośrednio do ucha.
Reklama
Ma ona silne właściwości nawilżające i łagodzące. Bolące ucho uwielbia ciepło i potrzebuje ogrzania. Dlatego możemy ogrzewać okolice ucha za pomocą termoforu lub zatkać ucho watą bawełnianą. Doskonale sprawdzi się także często niedoceniany imbir, który ma silne właściwości przeciwzapalne. Należy zaaplikować do ucha kilka kropel świeżo wyciśniętego soku z imbiru, żeby rozpocząć walkę z zapaleniem. Czynność należy powtarzać trzy razy dziennie. Należy jednak pamiętać, że bólu ucha nie można lekceważyć. Tak samo u dzieci, jak i u dorosłych. Jeśli pomimo domowej kuracji ból się utrzymuje przez dłuższy czas, powinniśmy udać się do lekarza. Jeśli dojdzie do poważnego zapalenia ucha środkowego, naturalne sposoby mogą okazać się niewystarczające.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama