4 powody, dla który warto iść do sklepu z własną siatką

4 powody, dla który warto iść do sklepu z własną siatką

Schyłek ubiegłego wieku i początek obecnego to czas zachwytu kolorowymi reklamówkami. Najpierw były to plastikowe, kolorowe torby a później cienkie jednorazówki. Teraz przyszła kolej na zmiany. Zobacz, dlaczego warto iść do sklepu z własną torbą.
Reklama
 
  1. Chronisz środowisko
Siatka na zakupy wykonana z tkaniny jest niewątpliwie bardziej ekologiczna niż ta z tworzywa sztucznego. Dlatego jeśli zależy Ci na czystym świecie zamiast kolejnej jednorazówki zabierz ze sobą do sklepu torbę z tkaniny. Powinnaś wiedzieć, że plastikowa reklamówka rozkłada się nawet kilkaset lat, a zgodnie ze statystykami wykorzystywana jest zaledwie 25 minut. Toksyczne substancje wydzielane podczas rozkładu tworzywa sztucznego, z którego wykonane są reklamówki przedostają się do gleby i wody, a  stamtąd do żywności, którą spożywamy.  
  1. Oszczędzasz
Najczęściej używamy jednorazówek podczas dużych zakupów w marketach.
Reklama
Pakując kolejne zakupy nie zastanawiasz się pewnie, że w większości sklepów reklamówki są płatne. Choć pojedyncza torba to zaledwie kilka groszy, to przy dużych zakupach może okazać się, że do rachunku doliczono Ci nawet kilka złotych. Jeśli weźmiesz pod uwagę to ile sklepów i jak często odwiedzasz  może okazać się, że za same jednorazówki płacisz kilkadziesiąt złotych miesięcznie.  
  1. Nie tracisz zakupów
Reklamówki mają to do siebie, że bardzo szybko się niszczą. Zastanów się, ile razy jednorazówka rozerwała się, przez co zniszczeniu uległa część Twoich zakupów? Jeśli nie chcesz, żeby to się powtarzało na następne zakupy weź ze sobą siatkę na zakupy wykonaną z tkaniny.  
  1. Będziesz modna
Rezygnując z foliowych jednorazówek nie tylko chronisz środowisko, oszczędzasz i nie narażasz swoich zakupów na zniszczenie, ale również możesz zabłysnąć wśród znajomych. Dziś coraz modniejsze staje się życie zgodne z naturą, które nie tylko jest ekologiczne, ale również ładne. Stąd też na rynku pojawiają się coraz ciekawsze wzory siatek na zakupy. Możesz wybierać najładniejsze i najmodniejsze wzory, aby móc prezentować się świetnie nawet podczas robienia zakupów.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama