Jakie są skuteczne domowe sposoby na tłustą cerę?

Jakie są skuteczne domowe sposoby na tłustą cerę?

Jeśli Twoja cera jest tłusta i bardzo się błyszczy, wiedz, że nie jesteś w tym osamotniona. Wiele osób ma ten sam problem. Dla nas, kobiet, jest to szczególnie uciążliwe, ponieważ wiadomo, że wiąże się to również z defektami estetycznymi.
Reklama
Tłusta cera często nie zależy od wieku. Wiadomo, że osoby, które przechodzą przez okres dojrzewania, mogą mieć różne rewolucje skórne, jednak błyszcząca i tłusta cera to także problem wielu dojrzałych kobiet. Myślisz, że nie ma sposobu na pokonanie tego problemu? A może już się poddałaś, bo nieskutecznej walce? Nabierz nowego wiatru w skrzydła, stosując się do poniższych wskazówek. Przestań wierzyć w reklamy środków "cud". Tym razem spróbuj postawić na to, co naturalne - przez co tanie, nieszkodliwe i łatwo dostępne. Po pierwsze nie marnuj tego, co może Ci się przydać. Jeśli zostały Ci ugotowane ziemniaki z obiadu, nie wyrzucaj ich do kosza. Zrób z nich pożytek! Rozgnieć je dokładnie i równomiernie nałóż na twarz. Ziemniaki powinny pozostać na naszej twarzy około 30 minut. Po tym czasie wystarczy przemyć twarz letnią wodą. Dlaczego akurat ugotowane ziemniaki? Odpowiedź jest bardzo prosta... Ziemniaki zawierają dużą ilość skrobi, co pozwoli nam na pozbycie się nadmiernej ilości łoju, który powoduje, że nasza cera jest tłusta i błyszcząca. Chcesz poznać jeszcze jakiś sposób na wykonanie naturalnej maseczki oczyszczającej? Przygotowanie tej maseczki zabierze Ci jeszcze mniej czasu niż w przypadku ziemniaczanego spa, ponieważ nic nie trzeba gotować.
Reklama
Potrzebujesz jedynie kurze jajo. Musisz oddzielić żółtko od białka. Następnie należy ubić pianę białkową. Do utworzonej piany wciskamy około 15 - 20 kropel z cytryny, która nada naszej skórze efekt świeżości. Piankę białkową nałóż równomiernie na twarz i pozostaw do całkowitego zastygnięcia na około 20 minut. Po tym czasie twarz przemywamy letnią wodą. Kolejnym niezawodnym sposobem na odtłuszczenie cery jest maseczka z lnu. Łyżkę stołową lnu zalej szklanką wody i gotuj do momentu zgęstnienia. Po ostudzeniu nałóż maseczkę na twarz i przykryj gazą. Zmyj ją letnią wodą dopiero po 20 - 25 minutach. Len doskonale oczyści pory, zmiękczy naskórek, uelastycznia i wygładzi skórę.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama