Jakie są przyczyny spadku libido?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jakie są przyczyny spadku libido?

Spadek libido dotyczy coraz większej ilości kobiet. Problemy tego typu mogą mieć wpływ na nasze samopoczucie, związek i relacje z partnerem. Nie każda kobieta się do tego przyznaje, ponieważ uważa to za powód do wstydu.

Jednak powinna uświadomić sobie, że ma problem, zwłaszcza jeśli jest to dla niej uciążliwe i dowiedzieć się, jak może go rozwiązać. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka, dlatego warto przeanalizować każdą z nich.

Po pierwsze - antykoncepcja hormonalna

Jest środkiem, który ma nas chronić przed zajściem w ciążę. Jednak dostarczanie organizmowi dodatkowych hormonów może skutkować zaburzeniami hormonalnymi. Z kolei tego typu zaburzenia mają wpływ na spadek libido. W takim przypadku dobrze by było, gdybyś udała się do swojego ginekologa i poprosiła o zmianę formy antykoncepcji.

Po drugie - silny stres

Jeżeli jesteś narażona na silny stres, bardzo prawdopodobne, że właśnie z tego względu nie masz ochoty na zbliżenia z partnerem. Postaraj się odprężyć, zrelaksować i odpocząć, a wtedy wszystko może się zmienić.

Po trzecie - choroba

Wiele chorób może mieć wpływ na spadek libido. Za przykład mogą posłużyć takie dolegliwości jak choroby serca, cukrzyca czy anemia. Zrób podstawowe badania lekarskie, żeby wyeliminować tę przyczynę.

Po czwarte - przyjmowane leki

Wiele lekarstw, które przyjmujemy zazwyczaj na stałe, może mieć wpływ na nasze libido. Warto, żebyś przeanalizowała ulotkę takiego leku i sprawdziła, jakie może mieć skutki uboczne. Możesz także skonsultować to ze swoim lekarzem. Być może zaleci on zmianę na nieszkodzący Ci zamiennik.

Po piąte - menopauza

Jeżeli jesteś w okresie tak zwanego przekwitania, nie ma nic dziwnego w tym, że nie masz ochoty na zbliżenia z partnerem. Skonsultuj się z ginekologiem, który podpowie Ci w jaki sposób możesz złagodzić skutki uboczne menopauzy.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie