Co jeść, żeby zwalczyć zaparcia?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Co jeść, żeby zwalczyć zaparcia?

Jeżeli męczy Cię problem zaparć, wiesz jak bardzo potrafi być on uciążliwy. Bóle brzucha, uczucie bulgotania w brzuchu i ciężkości czy też wzdęcia... Dowiedz się jak zlikwidować ten kłopot za pomocą naturalnych sposobów. Zobacz po jakie produkty sięgać!

Dodawaj do posiłków siemię lniane

Ziarna siemienia lnianego były wykorzystywane już od dawien dawna. Siemię ma właściwości oczyszczające i przeczyszczające. Świetnie czyszczą nasze jelita. Najlepiej spożywać je w postaci zmielonej. Można tworzyć miksturę z wodą, wsypując łyżeczkę produktu do szklanki wody. Można dodać go także do płatków, jogurtów, zup czy ciast.

Wybieraj produkty bogate w błonnik spożywczy

Błonnik doskonale pomoże pozbyć się niechcianych toksyn, które zalegają w jelitach. Dzięki niemu mamy ogromną szansę na pobudzenie pracy jelit i pozbycie się zaparć. Największe ilości błonnika znajdziemy w pełnoziarnistych produktach, takich jak ciemny chleb, czy ciemny makaron oraz w różnego rodzaju otrębach zbożowych.

Regularnie nawadniaj swój organizm

Żeby wygrać z problemem zaparć, pij dużo wody. Zaleca się spożywać od dwóch do trzech litrów wody dziennie. Zadbaj o dobre nawodnienie swojego organizmu, dzięki czemu jelita zaczną sprawniej funkcjonować i dobrze spełniać swoją rolę. Można spożywać również różne herbatki ziołowe, które korzystnie wpłynął na nasze trawienie.

Patrz przyjaznym okiem na owoce

Najlepiej, jeśli spożyjesz jakiś owoc przed posiłkiem. Owoce zawierają kwasy, które skutecznie pobudzają trawienie. Przy zaparciach szczególnie polecane są śliwki. Doskonale działają na trawienie oraz pobudzają pracę jelit. Poza tym owoce mają w sobie wiele błonnika. Warto spożywać także dużą ilość jabłek.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie