3 sprawdzone sposoby na ukąszenia os

3 sprawdzone sposoby na ukąszenia os

Późna wiosna i lato to czas, kiedy owady najchętniej kąsają. Najczęściej walczymy z ukąszeniami komarów, jednak znacznie bardziej bolesne i dokuczliwe są ukąszenia os. Zobacz jak sobie poradzić, gdy użądli Ciebie lub najbliższych ten owad.
Reklama
  1. Kwaśny okład
Jednym z najlepiej sprawdzających się sposobów na ból związany z ukąszeniem osy jest kwaśny okład. Wacik, gazik lub chusteczkę higieniczną nasącz roztworem wody z octem lub wody z cytryną. Przyłóż okład w taki sposób, aby kwaśny płyn dostał się do otworu po użądleniu. Jeśli nie masz czasu na przyrządzenie roztworu możesz zrobić okład z samego octu. To też pomoże.
  1. Kostki lodu
Jeśli nie masz pod ręką octu ani soku z cytryny możesz skorzystać z kostek lodu. Zawiń kilka w ściereczkę a następnie przyłóż okład z lodu do ukąszenia. Do tego celu możesz też wykorzystać okład z bardzo zimnej wody  lub mrożonkę. Zimno znacznie zmniejszy odczuwanie bólu.
  1. Plasterek cebuli
Podobnie jak okłady z octu czy lodowe kostki działają przykładane do ukąszenia plasterki cebuli.
Reklama
Zmniejszają odczuwanie bólu i tworzenie się opuchlizny. Użądlenie osy może być bardzo bolesne i nieprzyjemne. Okłady zmniejszają powstawanie opuchlizny i neutralizują jad owada, ale nie sprawią, że wszystkie dolegliwości znikną natychmiast. Musisz liczyć się z tym, że nieprzyjemne objawy takie jak pieczenie, zaczerwienienie wokół użądlenia czy opuchlizna będą widoczne przez kilka kolejnych dni. Jeśli po ukąszeniu owada pojawią się silne dolegliwości bólowe, opuchlizna, zaczerwienienie, wysypka lub duszności może to świadczyć o uczuleniu na substancje wydzielane przez owady. W takim wypadku należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Podobnie należy postąpić w sytuacji, gdy np. owad zostanie połknięty lub użądli małe dziecko.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama