Domowe sposoby na swędzące ukąszenia po komarach
Udostępnij Google News
Zdrowie

Domowe sposoby na swędzące ukąszenia po komarach

Chyba wszyscy cieszymy się z nadchodzącego lata! Jest jednak coś, co sprawia, że ta radość gaśnie. To bardzo nielubiane przez wszystkich komary. Praktycznie po każdym wyjściu, zwłaszcza wieczornym, po grillu z przyjaciółmi czy po wylegiwaniu się na łonie natury, zauważamy na naszym ciele czerwone, swędzące plamki. Jak sobie z nimi radzić za pomocą domowych sposobów, żeby prędko pozbyć się zaczerwienienia i uczucia swędzenia? Oto 5 skutecznych propozycji:

Miód

Ten sposób jest znany od dawien dawna. Jak wiadomo, miód jest jednym z lepszych naturalnych antybiotyków. Wystarczy, że na opuszek palca nałożysz odrobinę miodu i naniesiesz go na miejsce po ugryzieniu komara. Miód ma właściwości przeciwzapalne, dlatego pomoże w gojeniu i regeneracji naskórka.

Cytryna

A dokładnie świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Kwasek zawarty w soku doskonale odkazi rankę i zadziała anty-swędząco. Ugryzienia po komarach dobrze jest potraktować sokiem z cytryny, kiedy już będziemy miały pewność, że nie będziemy przebywać na słońcu. Pozwoli to uniknąć dodatkowych podrażnień.

Ocet

Pomimo swojego nieprzyjemnego zapachu, sprawnie przyniesie nam ulgę. Musisz wziąć czysty wacik i nasączyć go octem. Tak przygotowanym wacikiem należy przemyć ranki. Pomoże Ci to w dezynfekcji rany i zniweluje swędzenie. Możesz użyć także octu jabłkowego.

Herbata

Dokładnie torebki, które zostają nam po zaparzeniu herbaty. Należy przykładać je do miejsca ugryzienia nawet do kilku razy dziennie. Dzięki takiemu zabiegowi złagodzimy swędzenie i zmniejszymy zapalenie.

Aspiryna

Jeśli w swojej domowej apteczce posiadasz aspirynę, przygotuj z niej specyfik, który pomoże Ci w walce z ukąszeniami. Wystarczy, że rozgnieciesz tabletkę aspiryny na drobny proszek i wymieszasz go z wodą. Miksturę nakładamy na rankę. Aspiryna wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie