Co warto wiedzieć o białych ciuchach?
Udostępnij Google News
Moda

Co warto wiedzieć o białych ciuchach?

Białe ciuchy to prawdziwy klasyk, który nigdy nie wyjdzie z mody i obiegu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak wybierać białe ubrania, z czym je łączyć i komponować, zastosuj się do poniższych wskazówek.

Po pierwsze - jakość

Kupując białe ubrania zapomnij o oszczędzaniu. Na białych tkaninach nie ma co oszczędzać, ponieważ ich słaba jakość jest zauważalna na pierwszy rzut oka. Łatwo się gniecie, jest przezroczysta, nie leży na nas tak, jakbyśmy tego oczekiwały. Dobrze sprawdzi się jedwab, bawełna oraz kaszmir.

Ostrożnie z czernią

Tak jak biel wspaniale współgra z bielą, tak uważaj na połączenie jej z czernią. Taki zestaw kojarzy się z ubiorem galowym i szkolnymi apelami. Jeśli do białej koszuli chcesz założyć ciemną marynarkę, zdecydowanie lepiej postawić na brąz lub granat.

Łącz odcienie bieli

Nikt nie pomyślałby, że ten patent tak świetnie ze sobą współgra. Jeżeli dobrze czujesz się w bieli, nie bój się takiego połączenia. Doskonałym przykładem na to, że połączenie bieli z bielą wygląda niesamowicie efektownie, jest znana fotografka oraz modelka – Lidia Popiel. Perfekcyjnie bawi się bielą i za każdym razem prezentuje się zachwycająco.

Zadbaj o dodatki

Biel jest odcieniem, który ciężko obronić. Dlatego dodatki powinny podkreślić jej elegancję. Dobieraj biżuterię, o wyrazistych, intensywnych odcieniach lub srebro. Złoto raczej łącz z innymi ubraniami.

Wybór białych butów

Wystrzegaj się białych pantofli czy kozaków. To już dawno wyszło z mody, o ile w ogóle kiedykolwiek było. Za to białe trampki i adidasy zawsze się sprawdzą. Możesz łączyć je zarówno ze stylem sportowym, jak i nieco przełamać elegancję.

Zapomnij o przesycie

Kupując białe ubrania pamiętaj o tym, żeby wybierać proste, klasyczne fasony i cięcia. Na przykład zwykła biała koszula czy marynarka będzie elementem, który sprawi, że każda stylizacja będzie udana. Jednak nadmiar elementów dekoracyjnych, takich jak falbanki, może sprawić, że nie osiągniesz oczekiwanego „efektu wow”.

Nie zepsuj efektu bieli

Efekt bieli łatwo zepsuć, jeśli pojawią się na niej defekty w postaci plam. Z tego względu zarezerwuj ją na wyjścia, w których łatwo utrzymasz czystość swoich ubrań oraz uważaj na fluid. Jeśli zakładasz białą koszulę, zapomnij o ciemnych odcieniach fluidów, zwłaszcza w okolicy szyi i dekoltu.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie