Na intensywnie żółtym tle kobieta w czerwonym kapeluszu z zarzuconym na ramię żakietem w białej koszuli na wymiar
Materiał partnera

Wymocz w ten sposób białe koszule. Ten środek pomoże zachować biel na dłużej

Czyste, białe ubrania to podstawa w każdej garderobie. Niestety, wraz z kolejnymi praniami, białość może zacząć blaknąć, a na tkaninach mogą pojawić się trudne do usunięcia plamy.
Reklama

Dlaczego warto dodać sodę do prania?

Przede wszystkim dlatego, że soda posiada właściwości wybielające i usuwa trudne plamy, jak również neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

W jaki sposób dodać sodę do prania?

  • Aby dodać sodę do prania, wystarczy umieścić 1/2 szklanki sody oczyszczonej wraz z proszkiem do prania w bębnie pralki. Następnie uruchom pranie na wybranej temperaturze i programie. Po wyjęciu ubrań z pralki zauważysz, że są one czystsze, bardziej wybielone i przyjemnie pachnące.
  • Jeśli Twoje białe ubrania mają bardzo trudne do usunięcia plamy, można również wykorzystać sodę oczyszczoną w formie pasty. Wystarczy połączyć sodę oczyszczoną z wodą i nałożyć pastę na plamę, pozostawić na kilka minut, a następnie opłukać wodą. Pamiętaj, aby wypróbować ten sposób na małym fragmencie tkaniny, aby upewnić się, że nie zniszczy on materiału.

Czy soda oczyszczona pomoże na zażółcenia?

Soda oczyszczona jest również przydatna w przypadku żółknięcia tkanin białych, spowodowanego przez nagromadzenie zanieczyszczeń i osadów z wody. W takim przypadku warto dodać szklankę sody do wody, w której namaczane są ubrania, na kilka godzin przed praniem.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama