Aby pelargonie pięknie kwitły
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Aby pelargonie pięknie kwitły

Pelargonie to jedne z najpopularniejszych kwiatów na naszych balkonach. W zależności od gatunku mają duże i pełne kwiaty lub też małe i delikatne. Są gatunki niskie i pnące, ale wszystkie jednakowo piękne. Co zrobić, aby długo i obficie kwitły? Oto kilka podpowiedzi.

  1. Nawożenie

Pelargonie to rośliny, które powinny być dobrze nawożone. Około 2-3 tygodni po zasadzeniu ich w doniczkach należy rozpocząć nawożenie. Najlepiej wybierać preparaty przeznaczone specjalnie dla tych kwiatów. Można też wybrać odżywki dla roślin kwitnących lub uniwersalne ze zwiększoną dawką potasu. Nawóz należy dawkować zgodnie z zaleceniami producenta znajdującymi się na opakowaniu.

  1. Usuwanie przekwitłych kwiatów

Regularne usuwanie przekwitłych kwiatostanów sprawia, że roślina nie wydaje owoców, a w zamian wytwarza kolejne kwiaty. Jeśli będziesz pamiętała o tym zabiegu Twoje pelargonie będą pięknie kwitły przez całe lato.

  1. Podlewanie

Pelargonie to rośliny, które lepiej znoszą suszę niż wilgoć. Dlatego też nie należy przesadzać z podlewaniem tych roślin. Wodę lej bezpośrednio na podłoże, a nie na liście. Jeśli długo i obficie pada możesz okryć rośliny folią.

  1. Miejsce uprawy

Pelargonie lubią słońce i doskonale czują się na silnie nasłonecznionych balkonach i parapetach. Jeśli Twój balkon należy do tych zacienionych, też nie musisz się martwić, gdyż rośliny te świetnie sobie poradzą. Jeśli zaś na Twoim balkonie stale hula wiatr powinnaś zwrócić uwagę jaki gatunek pelargonii kupujesz. Niskie odmiany świetnie sobie poradzą, natomiast gatunki pnące mają delikatne łodyżki i silniejsze podmuchy wiatru mogą je łamać.

Pelargonie to piękne kwiaty, które są proste w uprawie. Już niewielki nakład pracy wystarczy, by kaskady kwiatów dekorowały balkon lub taras do późnej jesieni.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie