Pomysł na podłogę balkonową

Pomysł na podłogę balkonową

Lato tuż, tuż i coraz więcej czasu spędzamy na balkonach i tarasach. Jeśli do tej pory nie przygotowałaś swojej domowej enklawy, najwyższy czas to zrobić. Dziś podpowiadamy co można położyć na balkonowej podłodze, aby wyglądała ładnie i świetnie się sprawdzała.
Reklama
Sztuczna trawa Jeśli lubisz zieleń, to może warto posadzić trawę na balkonie? Oczywiście świeże rośliny mogłyby być trudne do utrzymania, ale można wybrać się do sklepu i kupić sztuczną trawę. Jest to rodzaj zielonej wykładziny, która swoim wyglądem bardzo przypomina trawnik. Kupuje się ją w rolkach, więc montaż takiej podłogi zajmuje zaledwie kilka minut. Sztuczna trawa po rozłożeniu przepuszcza wodę i powietrze. Dzięki otworom w podłożu deszczówka spływa swobodnie z balkonu. Podłoga wykonana z takiego tworzywa jest miękka i ładnie się prezentuje. Może zdobić balkon przez całe lato, ale jest też odporna na mrozy, więc nie trzeba jej zwijać na zimę. Świetnie sprawdzi się zarówno położona na kafelkach jak i na zwykłej betonowej posadzce. Drewniane panele Panele z drewna to kolejny pomysł na przyjazną podłogę balkonową.
Reklama
Są one powszechnie dostępne w sklepach z artykułami budowlanymi. Panele na balkon sprzedawane są w postaci kwadratów, które układa się na specjalnym podłożu. Wprawdzie ułożenie podłogi z paneli jest nieco trudniejsze niż rozwinięcie rolki ze sztuczną trawą, jednak jak przekonują specjaliści nawet laik sobie poradzi z tym zadaniem. Panele przeznaczone do układania na tarasach i balkonach różnią się nieco od tych, które mamy w mieszkaniach. Przede wszystkim  muszą być ułożone w ten sposób, aby nie zatrzymywała się na nich woda. Dlatego też wiele modeli posiada szpary między poszczególnymi deskami, które ułatwiają odprowadzanie deszczówki. Panele drewniane ciekawie się prezentują, aczkolwiek wymagają odpowiedniej pielęgnacji.
Reklama
Dywan zewnętrzny Jeśli lubisz dywany to na nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojawiły się one również na balkonie. W sklepach dostępne są specjalne dywany wykonane z tworzyw sztucznych. Są one przepuszczalne dla wody, odporne na zmiany temperatury, oraz niepalne. Ta ostatnia cecha sprawia, że nie zaszkodzi im nie tylko deszczówka, ale również iskra spadająca z grilla. Dywany zewnętrzne dostępne są w bardzo różnej kolorystyce, wzornictwie oraz o różnej długości włosia. Doskonale sprawdzają się w domach, gdzie na balkonie czy tarasie bawią się dzieci. Utrzymanie ich w czystości to także niewielki problem. Można je odkurzać lub zwinąć i wytrzepać. Elastyczne płyty Na koniec warto też wspomnieć o specjalnych elastycznych płytach wykonanych z granulatu gumowego.
Reklama
Wśród wielu wzorów najczęściej występują w postaci puzzli. Na podłodze balkonowej układa się je prosto i szybko. Tego typu podłoga ma wiele zalet. Przede wszystkim jest miękka i elastyczna. Ponadto jest odporna na zmiany temperatury i promieniowanie słoneczne. Dodatkowym jej atutem są właściwości termoizolacyjne. W większości naszych mieszkań na balkonach znajdują się najzwyklejsze płytki podłogowe. Są one wygodne i łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli jednak marzy Ci się nowa odsłona balkonu to może warto zainwestować w ciekawą podłogę. Zobaczysz jak wiele zmieni się, gdy zamiast płytek na balkonie pojawi się np. zielona trawa.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama