kwiaty lawendy wąskolistnej z zielonymi łodygami
canva.com

Top 5 kwiatów na słoneczny balkon. Są łatwe w uprawie

Stworzenie sobie przyjaznego balkonu, obfitującego w żywą roślinność to swojego rodzaju wyzwanie. W końcu kwiaty balkonowe wymagają stałej opieki. Istotną kwestią jest sam już wybór roślin.
Reklama

Należy wziąć pod uwagę warunki jakie możemy im zapewnić. Jeśli dysponujemy balkonem południowym, wysoko nasłonecznionym mamy całkiem spory wybór. W takim przypadku powinny zainteresować nas rośliny, które odnajdują się warunkach suchych, słonecznych i gorących. O to kilka konkretnych gatunków, które wspaniale przyozdobią balkon południowy.

Top 5 kwiatów na słoneczny balkon

  1. Pelargonie: Prezentują się pięknie i nie są wymagające. Dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych gatunki pnące, jak i zwisające. Kwitną od końca kwietnia, aż do pierwszych przymrozków.
  2. Lawenda wąskolistna to popularna roślina balkonowa o pięknej barwie i zapachu. Lubi słoneczne stanowiska i radzi sobie z suchością.
  3. Goździk siny, prezentujący różne odcienie różu wspaniale się prezentuje, a do tego nie jest zbyt wymagający. Świetnie znosi suszę, wystarczy podlewać go sporadycznie.
  4. Macierzanka piaskowa zakwita już w czerwcu i trzyma się do wczesnej jesieni. Obfituje w drobne fioletowo-różowe kwiaty.
  5. Kaktusy: W zestawieniu kwiatów lubiących słońce, nie może ich zabraknąć. Świetnie poradzą sobie w wysoko nasłonecznionych stanowiskach i nawet podczas długotrwałej suszy.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama