4 sposoby na pozbycie się wągrów
Udostępnij Google News
Zdrowie

4 sposoby na pozbycie się wągrów

Wągry najczęściej rozpoznawane są jako ciemne punkciki na skórze twarzy, przede wszystkim na czole, brodzie i nosie. Powstają one przez zablokowanie porów twarzy, kiedy nagromadzony łój, zabrudzenia i złuszczony naskórek zatykają ich wyjście. Z kosmetycznego punktu widzenia jest to bardzo niemile widziany efekt, który dotyczy coraz większej liczby młodych dziewcząt i kobiet.

Aby pozbyć się wągrów należy połączyć kilka znanych i dobrych sposobów na walkę z nimi. Dopiero wtedy można odnieść 100% sukces.

1. Zmiana diety

Jak w większości schorzeń i chorób skórnych powstawanie wągrów może być skutkiem nieodpowiedniej diety. Jeśli chcemy się ich pozbyć powinnyśmy wyrobić sobie nawyk picia dużej ilości płynów. W ten sposób dopomożemy naszej skórze samoczynnie się oczyszczać. Powinnyśmy także spożywać mniej produktów spożywczych, których składniki mogą przyczyniać się do nadprodukcji łoju tzn. czekolady, ostrych przypraw, kakao i bardzo tłustych dań.

2. Peeling dla skóry

Bardzo ważne dla pozbycia się wągrów jest regularne wykonywanie peelingu twarzy. Może to być peeling zakupiony w sklepie z licznych serii do cery trądzikowej i skłonnej także do powstawania wągrów. Możemy jednak peeling wykonać także same używając lnianego oleju i cukru. Proporcje składników ustalamy według rodzaju cery, np. do cery naczynkowej będziemy używać delikatnie ścierającego peelingu. W naszym przypadku mniej będzie w nim zawartości cukru, a więcej oleju z wodą. Peeling wykonujemy 1-2 razy w tygodniu.

3. „Parówka” i rozszerzanie porów

Bardzo ważnym zabiegiem, który pomaga pozbyć się wągrów jest doprowadzenie do rozszerzenia się porów aby łatwiej pozbyć się zamkniętych w nich wągrów. W tym celu musimy przygotować „parówkę”, czyli gorący napar wody wraz z wybranymi ziołami. Może to być również sam wrzątek, ale poleca się dodanie rumianku, melisy albo innego zioła. Wlewamy całość do miski i trzymamy naszą twarz nad naczyniem, tak aby gorąca para osiadała na naszej skórze. Po wykonaniu zabiegu możemy spróbować wycisnąć najbardziej widoczne wągry – bez bólu, zaczerwienionych miejsc i małych siniaków.

4. Maseczki ściągające pory i dezynfekcja

Około raz w tygodniu na skórę twarzy warto nałożyć oczyszczającą maseczkę. Jednak codzienna higiena twarzy powinna opierać się na jej dezynfekcji i myciu odpowiednimi tonikami. Do pielęgnacji skóry łojotokowej skłonnej do powstawania wągrów używamy kosmetyków złuszczających, które można dostać w każdej dobrej drogerii.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie