Opalenizna z tubki – jak dobrze rozprowadzać samoopalacz

Opalenizna z tubki – jak dobrze rozprowadzać samoopalacz

Wybierasz się na wakacje i nie chcesz świecić swoją bladą skórą? W takim razie skorzystaj z samoopalacza. Ten kosmetyk nada piękny kolor Twojej skórze i pozwoli nie wyróżniać się zbytnio z tłumu. Poznaj zasady jego nakładania, aby na skórze nie pojawiły się smugi.
Reklama
Wybierz odpowiedni odcień Kosmetyki brązujące dostępne są w całej gamie kolorystycznej. Dobierając kosmetyk dla siebie zwróć uwagę na to do jakiej cery jest przeznaczony. Jeśli Twoja skóra jest bardzo jasna, a wybierzesz ciemny samoopalacz będziesz wyglądała nienaturalnie. Dlatego lepiej wybrać środek delikatnie przyciemniający. Wybierz odpowiedni kosmetyk Jeszcze do niedawna samoopalacze były kosmetykami nadającymi skórze ciemniejszy kolor i na tym kończyła się ich funkcja. Dziś w sklepach można kupić preparaty, które poza nadaniem skórze pięknego koloru dbają również o nią w inny sposób. Jako przykład można podać brązujący balsam do ciała firmy Ziaja, który równocześnie działa wyszczuplająco, samoopalacz do skóry i twarzy Soraya poza koloryzującymi ma również właściwości ujędrniające skórę, zaś masło brązujące Bielenda dodatkowo opóźnia efekty starzenia.
Reklama
Nakładanie zacznij od nóg Nakładanie samoopalacza rozpocznij od nóg. Kosmetyk nakładaj delikatnie ruchem od dołu do góry. Staraj się go dokładnie i równo rozsmarować, aby nie pozostawały brzydkie smugi. Poproś bliską osobę, aby pomogła Ci rozsmarować kosmetyk na plecach. Pamiętaj, aby łokcie, kostki, stopy i wnętrza dłoni tylko delikatnie musnąć kosmetykiem i zaraz zetrzeć go za pomocą wilgotnej ściereczki. Miejsca te bardzo silnie reagują na działanie kosmetyków brązujących przez co mogą stać się bardzo ciemne, co nie będzie wyglądało zbyt estetycznie. Poczekaj z ubieraniem się i kąpielą Po nałożeniu kosmetyków brązujących nie nakładaj od razu ubrania, ale poczekaj kilka minut, aż kosmetyk dobrze się wchłonie.
Reklama
Wybieraj odzież w ciemnych kolorach, aby nie pozostały na niej ślady samoopalacza. Pozwól też swojej skórze dobrze wszystko wchłonąć i nie kąp się przez 4-8 godzin po nałożeniu kosmetyku, aby nie powstały smugi od wody. Samoopalacz to ciekawa alternatywa dla solarium. Jeśli nie chcesz pokazywać się na plaży zupełnie blada, to kosmetyk ten z pewnością poprawi wygląd twojej skóry. Jeśli zastosujesz się do naszych rad piękna, równa opalenizna pojawi się już po kilku godzinach od nałożenia kosmetyku i będzie wspaniale prezentowała się przez wiele kolejnych dni.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama