Jak dbać o cerę naczynkową?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak dbać o cerę naczynkową?

Cera naczynkowa jest bardzo wymagająca i jej pielęgnacja wymaga większego zaangażowania. Jeżeli zauważasz, że na Twojej twarzy pojawia się coraz więcej czerwonych naczynek, nie zwlekaj. Między innymi dowiedz się, jak postępować z tym rodzajem cery, jak ją pielęgnować, na co uważać czy jaką dietę stosować.

PIELĘGNACJA

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że cery naczynkowej nie można narażać na podrażnienia. Z tego względu musisz wykluczyć stosowanie gruboziarnistych peelingów. Najlepiej skonsultować się z zaufaną kosmetyczką lub dermatologiem, którzy doradzą nam w jaki, bezpieczny sposób możemy oczyszczać naszą twarz. Jeżeli chodzi o wybór kosmetyków, wybieraj te, dedykowane skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Pamiętaj o regularnym nawilżaniu skóry twarzy.

NA CO MUSISZ UWAŻAĆ?

Przede wszystkim powinnaś unikać nikotyny, która wpływa negatywnie na kondycję naszej cery. Zapomnij także o bardzo ostrych potrawach. Ogranicz także ilość spożywanego przez Ciebie alkoholu lub całkowicie z niego zrezygnuj. Wystrzegaj się wizyt w solarium i saunie, ponieważ gwałtowne zmiany temperatury i promienie UV bardzo negatywnie oddziałowują na skórę, zwłaszcza naczynkową.

DIETA

Dieta dla osób ze skórą naczynkową, powinna być jak najbardziej naturalna. Przede wszystkim bogata w świeże owoce i warzywa. Dostarczą one potrzebnej nam witaminy C, która odgrywa kluczową rolę w walce z cerą naczynkową. Zapomnij o fast foodach, tłustym, pełnym konserwantów jedzeniu. Posiłki przygotowuj samodzielnie, ponieważ powinnaś wiedzieć, co dokładnie znajduje się na Twoim talerzu.

Jeżeli pomimo Twoich starań, stan cery nie ulega poprawie, a wręcz zauważasz, że jest coraz gorzej, koniecznie skonsultuj się z dermatologiem. Podpowie Ci on, jak pielęgnować ten rodzaj skóry oraz przepisze specjalistyczne środki, które mają zdecydowanie bardziej skuteczne działanie, niż sposoby domowe.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie