Jak nie przytyć na wakacjach?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak nie przytyć na wakacjach?

Wiele z nas przed wakacjami przechodzi na dietę, żeby dobrze wyglądać w bikini. Jednak z każdym kolejnym nieprzemyślanym kęsem i łykiem na wakacjach, zaprzepaszczamy nasz sukces. Poznaj złote zasady, które pomogą Ci utrzymać formę.

Uważaj na grillowane mięso

Jeśli sama sobie grillujesz mięso, wiesz co jesz. Jednak w miejscowościach turystycznych, zdarza się, że mięso przed grillowaniem długo leży w tłustej marynacie i jest bardzo kaloryczne. Poza tym, jeśli decydujesz się na grilla, wybieraj mięso jak najmniej przetworzone. Lepiej będzie jeśli zjesz kawałek karkówki, niż kiełbaskę nadziewaną serem.

Dobrze dobieraj dodatki

Zdecydowałaś się na rybkę w chrupiącej panierce? Ok, wiadomo, że nie można wyrzekać się wszystkiego -  w końcu jesteś na wakacjach! Zadbaj jednak o to, żeby obok ryby w panierce nie pojawiły się smażone ziemniaczki czy frytki. Lepiej postawić na gotowane ziemniaki czy też ryż. Nie zapomnij także o porcji witamin, której dostarczy Ci surówka.

Uważaj na ilość spożywanego jedzenia

Jeśli na co dzień nie wyobrażasz sobie zjeść zupy, drugiego dania i deseru, a później popić to jeszcze litrem napoju - nie rób też tego w wakacje. Klimat wolnego sprawia, że pozwalamy sobie na o wiele więcej niż zazwyczaj. To jest błąd. Nasz żołądek, nieprzyzwyczajony do takich ilości jedzenia, będzie bardzo obciążony, a my poczujemy się niesamowicie ciężko. Niestety odbije się to także na naszej wadze i formie.

Uważaj na napoje alkoholowe

Jeśli spożywasz alkohol podczas wakacji, musisz wiedzieć, że jest bardzo kaloryczny. Z tego względu nie dostarczajmy mu jeszcze większej ich ilości i nie decydujmy się na dodatki w postaci słodkich soków.

Jeżeli rozsądnie podejdziesz do sprawy i będziesz się delikatnie ograniczać, gwarantujemy, że Twój szok po stanięciu na wagę po powrocie z wakacji, będzie o wiele mniejszy. Jeśli zdecydujesz się na dodatkową aktywność fizyczną podczas urlopu, jest szansa, że Twoja waga pozostanie na tym samym poziomie, co przed urlopem.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie