5 sposobów na walkę z trądzikiem

5 sposobów na walkę z trądzikiem

Trądzik to bardzo popularna choroba skóry, która zaczyna się w wieku młodzieńczym. Spowodowana jest nadmiernym pobudzeniem czynności gruczołów łojowych. Typowym objawem trądziku są pryszcze. Lekarz dermatolog w większości przypadków przepisuje antybiotyki i leki w ramach antybiotykoterapii. Niekiedy jednak nawet tak silne środki nie działają na zmienioną chorobowo skórę. Co więcej, leki mogą poważnie wpływać na działanie naszych narządów wewnętrznych np. trzustki czy wątroby. Najlepszym wyborem będzie więc zmiana trybu życia: rozpoczęcie dbania o swoją skórę oraz spożywanie odpowiednich pokarmów.
Reklama

1. Picie herbat ziołowych - fiołek trójbarwny

Picie herbat lub naparów z tego zioła działa zbawiennie na dotkniętą trądzikiem skórę. Sposób ten polecany jest nawet przez lekarzy, a zioło znaleźć możemy w prawie każdej aptece. Jedna dziennie szklanka naparu może bardzo pomóc z uporaniem się z tą dolegliwością.

2. Zmiana diety

Z diety należy wyeliminować nadmiar soli oraz bardzo pikantne potrawy. Powinniśmy także ograniczyć spożywanie czekolady, słodyczy, fast-foodów, chipsów, herbaty oraz napojów gazowanych. Należy za to dietę uzupełnić w owoce, warzywa oraz produkty zawierające omegę-3 np. ryby.

3. Oczyszczanie twarzy

Codziennie dbajmy o swoją skórę. Podczas trądziku szczególnie ważne jest odpowiednie oczyszczanie twarzy oraz złuszczanie naskórka. W tym celu warto zakupić kosmetyki z serii do skóry trądzikowej, które nie będą zawierać alkoholu. Warto również spojrzeć na pH kosmetyku, który zamierzamy używać.
Reklama
Musi ono być najbardziej zbliżone do pH skóry. Raz lub dwa razy w tygodniu należy stosować peeling.

4. Koniec z używkami

Aby dopomóc organizmowi w leczeniu trądziku warto rzucić palenie papierosów oraz ograniczyć spożywanie alkoholu. Wszystkie używki działają negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, w tym skóry, która przecież jest największym posiadanym przez człowieka organem. Palenie papierosów i picie alkoholu ją wysusza oraz znacznie postarza. Podczas gdy w czasie leczenia trądziku należy zadbać o jej odpowiednie nawodnienie.

5. Uważne opalanie

Podczas słonecznych dni warto używać odpowiednich kremów z filtrami. Chociaż czasem wydaje się nam, że słońce przynosi ukojenie w czasie trwania trądziku to jest to pogląd mylny. Zbytnie wystawienie się na działanie promieni słonecznych prowadzi do wzmożenia produkcji łoju a uprzednio wysuszeniu skóry.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama