Zalety i wady używania depilatora

Zalety i wady używania depilatora

Skuteczna depilacja wciąż odrastających i niechcianych włosków na naszym ciele jest trudna do przeprowadzenia. Wydaje się, że najbliższy ideału w pozbywaniu się niechcianego owłosienia jest właśnie depilator. Ma on jednak zarówno sporo zalet, jak i wad. Wybór więc tego urządzenia i jego zakup powinien być najpierw przemyślany, w czym mamy nadzieję pomoże ten artykuł.

Sposób działania depilatora

W odróżnieniu od typowego sposobu depilacji czyli golenia, depilator nie skraca włosków a całkowicie je usuwa. Depilacja ta przebiega z całkowitym usunięciem włoska razem z jego cebulką, dlatego efekt po depilacji tak długo się utrzymuje – nawet parę tygodni. Włoski wyrywane są przez bardzo szybko obracające się pęsety. Każdy producent ma jednak swój sposób ich działania i rozmieszczania, wielu używa także technologii, które mają złagodzić ból powstający przy wyrywaniu włosków dodając chłodzące lub masujące nakładki.

Zalety depilatora:

1) Świetny efekt gładkości Jest to chyba najlepsza metoda depilacji zostawiająca tak gładką i miłą w dotyku skórę. 2) Czas działania Gładka skóra utrzymuje się nawet przez 3 tygodnie, co jest naprawdę dużym osiągnięciem w porównaniu na przykład do golenia się typowymi golarkami, czy nawet używania kremów do depilacji i wosku. 3) Ekonomiczny wygląd Depilatory są z reguły niewielkimi urządzeniami. Są również bardzo lekkie. Świetnie nadają się więc do wszelakich podróży.

Wady depilatora:

1) Cena Cena depilatora waha się od 100 do 500 zł. Jako jednorazowy wydatek jest to dość spora suma i jeśli ten rodzaj depilacji nie przypadnie nam do gustu niestety będą to pieniądze stracone. Jednak jeśli depilacja tym sposobem nam się spodoba zapewne koszty te w końcu się wyrównają i zwrócą. 2) Ból Depilacja depilatorem jest bolesna, chociaż jak donosi wiele jej zwolenniczek ból w końcu się zmniejsza przy dłuższym używaniu. Są jednak Panie, które niestety nie mogą wytrzymać nawet przy depilowaniu tą metodą nóg, o innych miejscach nie wspominając. 3) Podrażnienia skóry Kiedy włosków na skórze jest naprawdę dużo podrażnienia po depilacji są bardzo duże. Skóra długo boli, swędzi i piecze. Należy się nią odpowiednio zaopiekować i w pierwszych paru godzinach nie wygląda ona najpiękniej.
Udostępnij artykuł
Następny artykuł