Jak samodzielnie wzmocnić paznokcie?

Jak samodzielnie wzmocnić paznokcie?

Rozdwajają Ci się paznokcie? Jest to bardzo kłopotliwa sprawa, ponieważ zapewne marzysz o zdrowych, długich paznokciach, które perfekcyjnie ozdobią Twoje dłonie. Jakie są przyczyny łamliwej i kruchej płytki paznokcia? Może być ich wiele, między innymi niedobór witamin czy różnego rodzaju detergenty, których używamy każdego dnia. Jak radzić sobie z osłabionymi paznokciami? Jest kilka naprawdę prostych sposobów, które wzmocnią płytkę paznokcia.
Reklama
Maść ochronna z witaminą A Maść ta uratowała już niejedne paznokcie. Świetnie nawilża, przez co przy regularnym wcieraniu, skórki są delikatne, miękkie i bez problemu dają się usunąć. Jej plusem oprócz działania wzmacniającego i nawilżającego, jest także niska cena. Olejek rycynowy Używany jest jako środek regenerujący. Bardzo korzystnie wpływa na paznokcie. Wystarczy, że lekko podgrzany olejek wetrzemy w płytkę. Czynność należy wykonywać codziennie, najlepiej przed snem. Witaminy Jeśli przyczyną łamliwości Twoich paznokci jest niedobór witamin, musisz je jak najszybciej uzupełnić i pamiętać o regularnym spożywaniu owoców i warzyw. Jeśli to nie pomoże, możemy także zaopatrzyć się w witaminowe suplementy diety. Unikaj acetonu Nie traktuj swoich paznokci preparatami zawierających aceton.
Reklama
Z tego względu na jakiś czas zrezygnujmy z malowania paznokci i zmywania lakieru zmywaczem. Jeśli chcemy uzyskać lekki połysk, nałóżmy na płytkę witaminową odżywkę, a jeśli jest konieczność użycia zmywacza, stawiajmy na te najbardziej naturalne – BEZ ACETONU! Żelatyna Dostarczaj jej swojemu organizmowi w przeróżnych możliwych formach. Dzięki żelatynie właśnie, paznokcie będą o wiele twardsze, przez co również o wiele zdrowsze. Krem ochronny do rąk i paznokci Krem do rąk powinien być nieodłącznym wyposażeniem każdej torebki, ponieważ warto używać go jak najczęściej – nawet do pięciu razy dziennie. Ze względu na zawarte w nim witaminy i minerały, dedykowane dla wzmocnienia paznokci oraz zregenerowania skóry dłoni, warto pamiętać o regularności stosowania. Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama