Jak poradzić sobie z cellulitem?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak poradzić sobie z cellulitem?

Cellulit czasami staje się prawdziwym koszmarem. Boryka się z nim aż osiem na dziesięć kobiet. Inaczej nazywany jest skórką pomarańczową. Cellulit powstaje na skutek nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Jednak można z nim walczyć i go zredukować. W jaki sposób? Zobacz i przekonaj się już teraz!

Kąpiele i prysznice

Jeżeli stawiasz na kąpiele w wannie, dodaj do wody olejki eteryczne o działaniu wyszczuplającym. Przede wszystkim warto postawić na olejki cytrusowe. Jeśli jednak wybierasz prysznic, wykonuj pod nim masaż wodny. Na przemian traktuj swoje ciało zimną i gorącą wodą.

Wykonuj delikatne peelingi

Pobudźmy naszą skórę! W tym celu należy wykonywać delikatne, naturalne peelingi. Najlepszym pomysłem będzie przygotowanie ich samodzielnie. Sposób przygotowania: ulubiony żel pod prysznic, fusy z kawy mielonej, ulubiony olejek eteryczny, sok z cytryny oraz cynamon. Należy wykonywać go do 3 razy w tygodniu, nakładając na zajęte cellulitem miejsca.

Zacznij ćwiczyć

Regularne ćwiczenia pozwolą Ci pozbyć się niechcianej skórki pomarańczowej. Rowerek, ćwiczenia wymagające napinania pośladków, bieganie, orbitek... Nie dość, że wysmuklisz całe swoje ciało, to także zredukujesz cellulit.

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu

W walce z cellulitem pomoże nam picie wody w zalecanych przez specjalistów ilościach. Powinnyśmy pić dziennie przynajmniej 2 litry wody niegazowanej. Dzięki temu pozbędziemy się zalegających w naszym organizmie toksyn i nadmiaru wody, która sprawia, że czujemy się bardziej opuchnięte i ciężkie.

Zanim udasz się na zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, postaraj się samodzielnie zredukować swój cellulit. Z pewnością okaże się być to zdrowsze, tańsze i mniej stresujące.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie