Jak szybko odnowić fugi?

Jak szybko odnowić fugi?

Jeśli Twoja łazienka nie prezentuje się najlepiej może czas na jej odnowienie? Czasami posprzątanie i zmiana kilku drobiazgów sprawia, że pomieszczenie wygląda jak nowe. Dziś opowiemy jak skutecznie doczyścić i odnowić fugi. Jak się okazuje wymiana na nowe często nie jest konieczna, a z doprowadzeniem ich do porządku poradzi sobie nie tylko fachowiec.
Reklama
Najpierw dokładne czyszczenie Szare i pokryte plamami fugi w pierwszej kolejności należy dokładnie wyczyścić. Do tego celu można wykorzystać różne środki czyszczące. Płyny, mleczka czy proszki wykorzystywane na co dzień do utrzymania w czystości kuchni i łazienki doskonale poradzą sobie z większością zabrudzeń. Kiedy na fugach jest pleśń Łazienka to pomieszczenie, gdzie powietrze jest bardzo wilgotne. Nawet w bardzo zadbanych łazienkach może zdarzyć się pleśń. Jeśli zaatakuje fugi wówczas niezbędne jest odgrzybianie. Jeżeli zauważysz pleśń w swojej łazience kup specjalny środek do odgrzybiania spoin mineralnych i silikonowych. Środek zniszczy szkodliwą grzybnię. Po zastosowaniu substancji odgrzybiającej wyczyść pozostałe zabrudzenia szczoteczką o twardym włosiu, a następnie przetrzyj miękką szmatką.
Reklama
Nowy kolor fug Jeśli fugi nadal nie odzyskały swojego pierwotnego koloru możesz spróbować nadać im nową barwę. W sklepach z artykułami budowlanymi można kupić specjalne pisaki oraz farby do malowania fug mineralnych. Dzięki nim szybko odzyskają dawny kolor, albo zyskają zupełnie nowy. Zabezpieczenie Wyczyszczone i odmalowane fugi warto zabezpieczyć przed zamakaniem i brudzeniem się. Najlepiej do tego nadają się specjalne preparaty hydrofobizujące. posmarowane nimi fugi nie przyjmują wody, a tym samym również brudu. Czyste fugi to jeden z pierwszych kroków, który prowadzi do poprawy wyglądu łazienki. Jak widzisz ich uzyskanie nie jest wcale takie trudne. W większości wypadków nie wymaga też specjalnych nakładów finansowych.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama