Jak przerwać długoletni związek bez nienawiści ?

Jak przerwać długoletni związek bez nienawiści ?

Przerwanie długoletniego związku może być bardzo trudne. Każdy kto kiedykolwiek znajdował się w takiej sytuacji wie, jak bardzo wyniszczające mogą być słowa drugiej osoby albo własne uczucie, które niestety nie jest już tak silne jak kiedyś. Chociaż nadal łączy nas z tym człowiekiem jakaś więź, nie jest to już to, co chcielibyśmy dłużej zatrzymać. Bardzo łatwo w takim momencie zranić drugą osobę i zakończyć związek w tym jednym z nieprzewidywalnych sposobów, które nieuchronnie prowadzą do wzajemnej nienawiści. Jak można temu zapobiec?
Reklama

Spotkanie twarzą w twarz

Nie kończ związku przez telefon lub przez Internet. W dzisiejszym świecie staje się to coraz bardziej popularniejszą techniką, szczególnie wśród ludzi młodszych. Nie jest to jednak dobre wyjście, w przypływie złości możemy więcej napisać na ekranie komputera, niż powiedzieć wprost do kogoś, kogo nadal szanujemy i kto jest naszym przyjacielem, chociaż może miłość dawno już wygasła. Postarajmy się zrywać twarzą w twarz, dajmy szansę temu drugiemu człowiekowi na okazanie swoich uczuć, a sobie samemu – na należyte pożegnanie.

Nie pod wpływem emocji

Daj sobie czas na zastanowienie się nad swoim postępowaniem. Jeśli można rozwiązać dany konflikt powiedz o tym otwarcie partnerowi i razem usiądźcie do wspólnej, poważnej rozmowy. Na końcu przedstaw swoje racje i pożegnaj się najbardziej łagodnie jak potrafisz.
Reklama
Pokaż mu, co naprawdę jest źle i co niestety w waszym przypadku jest już nie do naprawienia. Nie ulegajcie emocjom, spróbujcie przedyskutować wszystko na zimno i rozstać się w szacunku do siebie i do swojej miłości, która już minęła.

Wybierz odpowiednie miejsce

Jeśli nie mieszkacie razem – to dobrze. Nie będziecie przeżywać tego, kto ma się wyprowadzić i kiedy, oraz wzajemnych codziennych oskarżeń i obojętności już po zakończeniu związku. To bardzo niezdrowe trwać w takiej relacji. Miejsce na rozstanie należy wybrać dość neutralne: niech to nie będzie ani Twój dom, ani jego. W tym przypadku nie będziecie mogli nawzajem się, łagodnie mówiąc wyprosić, pod wpływem nagłych emocji. Niech będzie to również miejsce, które nie ma dla żadnego z was żadnej emocjonalnego zabarwienia.
Reklama
Wybierzcie jakąś nową kawiarnię albo spacer po parku.

Mówienie prawdy

Rozstanie z klasą musi być poprzedzone prawdziwym wyznaniem. Powiedz tylko prawdę, to co naprawdę zmusza Cię do takiego kroku. Nie wyciągaj zdarzeń z dalekiej przyszłości, ale również nie opowiadaj o tych dobrych rzeczach aby nie wzbudzić sentymentu u siebie, i u niego. Bądźcie konsekwentni w swoich postanowieniach, nie obwiniajcie drugiej strony o niepowodzenie, wina zawsze leży po każdej ze stron – nawet najmniejsza. Nie zmieniaj także decyzji pod wpływem błagań swojego partnera, każdy w takiej sytuacji daje słowo, że się zmieni i można spróbować jeszcze raz. Nie rań, ale nie daj się także sama zranić.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama